2021-05-10
Granatowa grafika z białymi i czerwonymi paskami, na której widnieje napis Łóżka dla pacjentów COVID-19, województwo małopolskie

2971 / 1353 - ogólna liczba łóżek dla pacjentów COVID-19 / liczba łóżek zajętych

327 / 209 - ogólna liczba respiratorów dla pacjentów COVID-19 / liczba respiratorów zajętych

439 - liczba wydanych decyzji nakładających obowiązek na szpitale

Stan na dzień: 10.05.2021, godz. 9.00  

2021-05-10
Ponad 4 mln zł dla gmin z powiatu proszowickiego

W imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz wręczył dziś symboliczne czeki potwierdzające przyznanie samorządom z powiatu proszowickiego środków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ponad 4 miliony złotych pozwolą na realizację 3 inwestycji istotnych dla mieszkańców.

Uroczystość przekazania czeków odbyła się w Gminnym Centrum Kultury Nowym Brzesku.

- Już niebawem w trzech gminach z powiatu proszowickiego rozpoczną się remonty oraz przebudowy dróg gminnych. Gratuluję samorządom otrzymanych środków. Przekazując środki do mniejszych miejscowości, rząd realizuje politykę zrównoważonego rozwoju. Polega ona na tym, aby równolegle realizować duże inwestycje w wielkich aglomeracjach i te, które są istotne z punktu widzenia małych Ojczyzn – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

2021-05-09
Zdjęcie z uroczystości ku czci świętego Stanisława na krakowskiej Skałce

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita uczestniczył w obchodach uroczystości świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski, Archidiecezji Krakowskiej i Krakowa.
 
Ze względów epidemicznych nie odbyła się tradycyjna Procesja Stanisławowska z Wawelu do bazyliki Ojców Paulinów na Skałce, czyli od grobu św. Stanisława do miejsca jego męczeństwa. Tradycja – zapoczątkowana prawdopodobnie w XIII wieku i tak chętnie kultywowana przez mieszkańców Krakowa i całej Małopolski –  została zatrzymana w ubiegłym roku, po wybuchu pandemii COVID-19.

2021-05-07
RFRD: Ponad 15,5 mln złotych dla powiatów bocheńskiego i brzeskiego

Zmodernizowane drogi powiatowe i gminne – to obraz, jaki niebawem będą oglądać mieszkańcy powiatów bocheńskiego i brzeskiego. Samorządy z tych powiatów otrzymają bowiem środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w łącznej wysokości 15 568 595,36 złotych.
 
W imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity przekazania symbolicznych czeków na zamku w Dębnie dokonał II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który pogratulował skutecznie złożonych wniosków.

2021-05-07
Zdjęcie poglądowe kwiaty pod tablica Stanisława Pyjasa

7 maja 1977 r. na klatce schodowej kamienicy przy ul. Szewskiej 7 w Krakowie znaleziono ciało Stanisława Pyjasa, studenta polonistyki i filozofii UJ, współpracownika Komitetu Obrony Robotników. Według środowisk opozycyjnych śmierć Pyjasa była skutkiem pobicia przez SB, choć władze twierdziły, że Pyjas spadł ze schodów.

2021-05-07
Zdjęcie z obchodów Dnia Hutnika na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie

Uroczystym Gaude Mater Polonia – ze względów sanitarnych odtworzonym z nagrania – społeczność akademicka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie rozpoczęła posiedzenie Senatu uczelni zwołane z okazji Dnia Hutnika. W posiedzeniu uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dzień Hutnika to święto szczególnie istotne dla krakowskiej uczelni, która do ponad stu lat kształci przyszłych inżynierów. Z uroczystym przesłaniem do społeczności akademickiej zwrócił się premier Mateusz Morawiecki.

2021-05-07
Briefing prasowy w Tauron Arenie Punkt Szczepień Powszechnych

Są już w 13 małopolskich powiatach, a ich sieć sukcesywnie się poszerza. Punty Szczepień Powszechnych, bo o nich mowa, są kolejnym etapem realizacji Narodowego Programu Szczepień – programu, który wyznacza naszą wspólną drogę do normalności, jaką znamy sprzed pandemii. Dziś ruszył kolejny taki Punkt. Będzie działał w krakowskiej Tauron Arenie, a jego szacunkowa dzienna wydajność to nawet dwa tysiące szczepień!

O realizacji Narodowego Programu Szczepień w Małopolsce mówił dziś na briefingu wojewoda małopolski Łukasz Kmita. W spotkaniu z mediami uczestniczyli również wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig oraz przedstawiciel operatora prowadzącego szczepienia we wszystkich trzech krakowskich Punktach Szczepień powszechnych – dyrektor Miejskiego Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie Łukasz Bartkowicz.

wstecz    do góry     drukuj