2021-10-25
Granatowa grafika z białymi i czerwonymi paskami, na której widnieje napis Łóżka dla pacjentów COVID-19, województwo małopolskie

807 / 322 - ogólna liczba łóżek COVID-19 / liczba łóżek zajętych

61 / 23 - ogólna liczba respiratorów dla pacjentów COVID-19 / liczba respiratorów zajętych

542 - liczba wydanych decyzji nakładających obowiązek na szpitale

Stan na dzień: 26.10.2021, godz. 9.00

2021-10-26
briefing prasowy w gminie Szerzyny

Kompleks rekreacyjny oraz budynek wielorodzinny z 27 lokalami to dwie inwestycje, które wydatnie przyczynią się do rozwoju gminy Szerzyny. Dzięki środkom z Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład oraz dofinansowaniu z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego już niebawem staną się one faktem.

2021-10-25
wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas briefingu prasowego dotyczącego Polskiego Ładu

– 25 października 2021 r. – to data, która dla małopolskich samorządów oznacza początek nowego etapu. To data, która może się okazać kamieniem milowym dla wielu gmin. Wspólnie z samorządami budujemy Polski Ład. Z taką myślą został opracowany przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego Program Inwestycji Strategicznych. Dajemy samorządom do ręki narzędzia do walki ze skutkami pandemii. Polski Ład to impuls do rozwoju małych ojczyzn i silne wsparcie. To konkrety: drogi, szkoły, boiska, transport publiczny. To inwestycje równomiernie rozłożone w każdym regionie – tak, by wszyscy mogli skorzystać z tych środków – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

2021-10-25
wojewoda małopolski Łukasz Kmita w Tematach Dnia TeFałPe trzy

Rozstrzygnięcie pierwszego naboru do – opracowanego przez premiera Mateusza Morawieckiego – Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład – jest potwierdzeniem, że polski rząd dotrzymuje słowa i konsekwentnie dba o zrównoważony rozwój – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita w „Tematach Dnia” TVP3 Kraków.

Program Inwestycji Strategicznych jest odpowiedzią na kryzys spowodowany epidemią. Dzięki bezzwrotnemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład zmodernizowane zostaną m.in. szkoły, drogi czy oczyszczalnie. Małopolskie samorządy na realizację zadań otrzymały łącznie 1 915 018 024,94 zł.

2021-10-25
briefing prasowy w Kurowie

Nowy most typu extradosed na Dunajcu w ciągu drogi krajowej nr 75 przeszedł pomyślnie próby obciążenia. Pozwoliło to na bezpieczne udostępnienie go kierowcom.

– Nowy most pozwoli na sprawniejszą komunikację drogą krajową nr 75. Chciałbym przypomnieć, że jednym z priorytetów obecnego rządu jest modernizacja całej Sądeczanki. Liczę na to, że uda się osiągnąć porozumienie co do jej przebiegu i ta, tak bardzo ważna dla regionu trasa, powstanie w najbliższych latach – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– To dobry dzień dla regionu nowosądeckiego. Na tę chwilę czekali Mieszkańcy i turyści. Nie tylko otwieramy most w Kurowie, ale również przekazujemy wyniki Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Zrównoważony rozwój, w tym rozbudowa infrastruktury drogowej, to dla polskiego rządu priorytet – mówi I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

2021-10-25
Zdjęcie z posiedzenia kapituŁy konkursu zaśPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy laureatów IV edycji konkursu "zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! - #Śpiewamy Bohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II". Teraz przyszedł czas na ogłoszenie listy nagród, którymi zostaną obdarowani laureaci i wyróżnieni.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz pozostali organizatorzy i partnerzy konkursu wręczą upominki i dyplomy podczas koncertu galowego z udziałem laureatów w Kopalni Soli „Wieliczka”, który odbędzie się już 28 października 2021 r.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym oraz dziękujemy za liczny udział w konkursie!

Lista nagród

2021-10-24
Gmina Pleśna uczciła bohaterów Batalionu „Barbara” 16 Pułku Piechoty AK

W 77. rocznicę rozformowania Batalionu „Barbara” 16 pp Armii Krajowej II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz wraz z mieszkańcami gminy Pleśna oddali hołd bohaterom ziemi tarnowskiej.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Lichwinie. Druga część obchodów odbyła się przy pomniku AK, gdzie odśpiewano hymn państwowy, odczytano Apel Pamięci i złożono wiązanki.

- Pamięć o żołnierzach AK – często bardzo młodych ludziach, którzy gotowi byli oddać swoje życie dla wolności Ojczyzny – to nasz obowiązek. Jesteśmy z nich dumni, są dla nas bohaterami i autorytetami najwyższej próby. Dali nam wzór miłości do Polski – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

wstecz    do góry     drukuj