ŚDM: sukces nas wszystkich!
2016-08-01
Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 już za nami. Papież Franciszek wrócił do Watykanu, jednak na ulicach Krakowa wciąż można spotkać uśmiechniętych, młodych ludzi z kolorowymi plecakami z logo ŚDM. Wojewoda małopolski Józef Pilch oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski opowiedzieli w magazynie "Region" o swoich wspomnieniach, obawach i spostrzeżeniach związanych z wizytą papieża w Małopolsce.

- Ten Kraków został rozśpiewany, roztańczony. Krakowianie, którzy zostali, cieszyli się, oglądali, jak ta młodzież wspaniale się bawi – opowiadał Józef Pilch. – Wszystkie służby dalej pracują. Będą pracować, dopóki ostatni pielgrzym nie wyjedzie z Krakowa. (…) Pamiętamy, że są jeszcze z nami.

Bezpieczeństwo i opieka medyczna, za które odpowiadał wojewoda małopolski, zostały ocenione bardzo dobrze. System funkcjonował wzorowo. Tam, gdzie byli pielgrzymi, byli też wolontariusze, harcerze, policjanci oraz inni przedstawiciele służb.

- Jesteśmy wielką drużyną. I zagraliśmy wszyscy razem. Sztaby działały wspólnie. Reagowały na każdy sygnał – podsumował wojewoda małopolski. – Dziękuję. Dziękuję wszystkim krakowianom, wszystkim Małopolanom.

Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy w programie "Region"
region1082016
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj