Wszystkie drogi i mosty prowadzą do Brzegów
2016-07-30
Obrazy przekazywane przez telewizję nie pozostawiały wątpliwości: wszystkie drogi prowadziły do podkrakowskich Brzegów. Odwiedził je nawet prezydent Andrzej Duda. Przemówienie Ojca Świętego na Campus Misericordiae podczas modlitewnego czuwania jasno wskazało też, jak ważne jest budowanie mostów braterstwa – właśnie takich, jakie możemy zaobserwować podczas Światowych Dni Młodzieży.

Zorganizowanie uroczystości w Brzegach było niemałym wyzwaniem. Tuż przed rozpoczęciem wydarzeń system mający zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo sprawdzali jeszcze wojewoda Józef Pilch i wicewojewodowie Józef Gawron oraz Piotr Ćwik. Służby medyczne, policja, straż – nie ma wątpliwości, że wszystko zostało przygotowane na najwyższym poziomie i dopięte na ostatni guzik.

O wyzwaniach, których nie należy się bać, dużo mówił też młodym papież Franciszek: „Dzisiejszy świat chce od was, byście byli aktywnymi bohaterami historii, bo życie jest piękne zawsze wtedy, kiedy chcemy je przeżywać, zawsze wtedy, gdy chcemy pozostawić ślad”.

Ojciec Święty skierował też do uczestników Światowych Dni Młodzieży niezapomniane wezwanie: „Miejcie odwagę nauczyć nas, że łatwiej jest budować mosty, niż wznosić mury! (…) Most, który możemy postawić tu i teraz: uścisk dłoni, podać sobie ręce. Odwagi! Zróbcie to teraz, tutaj, budujcie ten most podstawowy i podajcie sobie ręce. To most podstawowy. Ten pierwszy. Wzorcowy. Zawsze jest ryzyko, że nasza wyciągnięta ręka pozostanie pusta, ale w życiu trzeba ryzykować. Kto nie ryzykuje, nie zwycięża. I takim mostem możemy iść naprzód. Takim mostem, który budujemy poprzez podanie sobie rąk. To wspaniały most braterstwa”.
Brzegiczuwanie1sdmbrzegiprzygotowania0sdmbrzegiprzygotowania1sdmbrzegiprzygotowania2sdmbrzegiprzygotowania3sdmbrzegiprzygotowania4sdmbrzegiprzygotowania5Brzegiczuwanie2Brzegiczuwanie3Brzegiczuwanie4Brzegiczuwanie5
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj