Moc wspólnoty
2016-07-29
Trzeci dzień pobytu Ojca Świętego w Polsce zakończyła droga krzyżowa na krakowskich Błoniach. Wcześniej papież Franciszek w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu spotkał się z przebywającymi tam małymi pacjentami oraz ich rodzicami. Jedno i drugie wydarzenie pokazuje, jak ważne – wobec cierpienia – jest wsparcie innych osób, to, by w trudnych chwilach być razem.

Wspomniała o tym również premier Beata Szydło, witając Ojca Świętego w Szpitalu. Zaznaczyła, że wiara, nadzieja i miłość są tam obecne na każdym kroku, a lekarze i pielęgniarki w swej pracy kierują się tymi właśnie wartościami.

Ojciec Święty skierował zaś do zgromadzonych słowa, które wywołały niemałe wzruszenie: „Nie mogło zabraknąć podczas mojej wizyty w Krakowie spotkania z młodymi pacjentami tego szpitala. Pozdrawiam was wszystkich i serdecznie dziękuję Pani Premier za skierowane do mnie uprzejme słowa. Chciałbym zatrzymać się trochę przy każdym chorym dziecku, przy jego łóżku, przytulić je jedno po drugim, posłuchać choćby przez chwilę każdego z was i razem milczeć w obliczu pytań, na które nie ma natychmiastowych odpowiedzi. I modlić się”.

Wielkim przeżyciem dla wszystkich uczestników była również wieczorna droga krzyżowa wypełniona rozważaniami o problemach współczesnego świata. Problemach, wobec których siłę niejednokrotnie dać może tylko poczucie wspólnoty. Rozważaniom towarzyszył pokaz różnorodnych form artystycznych, które bez wątpienia zapamiętamy na długo.

Zdjęcia 1-4 P. Tracz/ KPRM

Zdjęcia 5-14 K. Wilk/ MUW
SDM_Prokocim4SDM_Prokocim1SDM_Prokocim2SDM_Prokocim3SDM_drogakrzyzowa1SDM_drogakrzyzowa2SDM_drogakrzyzowa3SDM_drogakrzyzowa4SDM_drogakrzyzowa5SDM_drogakrzyzowa6SDM_drogakrzyzowa7SDM_drogakrzyzowa8SDM_drogakrzyzowa9SDM_drogakrzyzowa10
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj