Cuda, konkrety i proste słowa… – wicewojewoda o wizycie papieża
2016-07-29
„Papież w prostym przekazie i prostym językiem mówi o rzeczach niełatwych, ale stara się w tym prostym przekazie dotrzeć do młodych, dotrzeć do uczestników Światowych Dni Młodzieży z przekazem ważnym” – mówił dziś w Radiu Kraków wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Sprawy duchowe i przeżycia to jeden z wymiarów wizyty Ojca Świętego. Dla Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego ze Światowymi Dniami Młodzieży wiąże się również szereg spraw, o które należało zadbać, aby zapewnić uczestnikom spokój i bezpieczeństwo. Wśród nich była np. łączność.

„To trudny temat do zrealizowania. Z jednej strony wiemy, jak dużo dyskusji wywołuje w Krakowie stawianie masztów telefonii komórkowej, jaką procedurą jest to obwarowane. Z drugiej strony jest masa pielgrzymów z telefonami i tabletami. Oni chcą się dzielić zdjęciami i filmami. Trwały dyskusje, rozmowy i udało się zapanować nad sytuacją. Łączność jest zachowana. Oczywiście priorytetem była łączność dla służb. I to wszystko zafunkcjonowało” – podsumował Piotr Ćwik.

Wicewojewoda podkreślił, że także numer 112 podczas Światowych Dni Młodzieży działa prawidłowo: „Dzisiejszej nocy było 25 zgłoszeń obcokrajowców. Ktoś się zgubił, ktoś został, więc to drobne zgłoszenia. Nie ma jednak obciążenia numeru 112. (…) Przygotowywaliśmy się do tego miesiącami. To zagrało i funkcjonuje, co pokazuje naszą pracę. Niech tak będzie do końca. Robimy swoje. Mamy nadzieję, że Światowe Dni Młodzieży przebiegną bezpiecznie”.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy
WWCwik_w_RadiuKrakow1WWCwik_SDM1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj