Niezapomniane przeżycia!
2016-07-28
O swoich odczuciach związanych ze spotkaniem z Ojcem Świętym mówił dziś w Radiu Kraków wojewoda małopolski Józef Pilch. „To wspaniały człowiek. Bije od niego determinacja, którą poczułem gdy podszedłem, uścisnąłem dłoń i pocałowałem pierścień. Zapamiętam to do końca życia” – mówił wojewoda o papieżu Franciszku.

Podziękował też dziennikarzom, których relacje ze Światowych Dni Młodzieży bez wątpienia przyczyniają się do tego, że do Krakowa przybywają kolejni pielgrzymi. „Łączność między wami a pielgrzymami jest tak dobra, że cała Europa, cały świat patrzy i mówi: Warto tu przyjechać! (…). Cieszymy się i zapraszamy!” – podkreślił Józef Pilch.

Wojewoda wyraził również swą wdzięczność mieszkańcom Krakowa: „Dziękuję krakowianom za wspaniałą gościnność, za to, że nikt nie narzeka, każdy chce być przy papieżu, przy tych młodych ludziach i widzieć, jak oni się cudownie bawią!” – dodał Józef Pilch.

Podzielił się również swoją obserwacją: „Wczoraj, gdy spotkałem się z nimi na Rynku, Irakijczycy bawili się z Amerykanami, Portugalczykami, Włochami i Francuzami. To jest symbol, który pokazuje, że wszyscy jesteśmy razem. Nie chcemy żadnych wojen, terroryzmu. Wspaniały gest pokazujący, że świat jest razem”.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy
woj_radio
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj