W intencji Światowych Dni Młodzieży
2016-07-10
Przygotowania zbliżają się do końca. Wyraźnie widać już ich efekty. Msza, która odbyła się dziś w kościele Mariackim, była okazją, by podziękować wszystkim służbom, instytucjom i organizacjom, które uczestniczą w tych przygotowaniach.

Mszę odprawił kardynał Stanisław Dziwisz. Jak podkreślił metropolita krakowski, zbliżające się uroczystości będą wielkim przeżyciem duchowym, a także ogromną szansą na promocję naszego kraju i naszej kultury.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży, podziękował również wojewoda małopolski Józef Pilch.

„Już wkrótce będziemy świadkami historycznego wydarzenia. Kraków otrzymał zaszczyt organizowania Światowych Dni Młodzieży. Jestem przekonany, że będzie to wielkie święto zarówno dla pielgrzymów, jak i mieszkańców. (…) W przededniu tego wydarzenia deklarujemy zgodnie i wspólnie: jesteśmy i będziemy przygotowani na przyjęcie młodzieży z całego świata. (…) Praca nad przygotowaniem Światowych Dni Młodzieży połączyła wiele środowisk. Poznaliśmy się w działaniu i pomagaliśmy sobie. Osobiście otrzymałem z Państwa strony solidne wsparcie. Dziesiątki spotkań ze specjalistami, przedstawicielami służb, pracownikami Komitetu Organizacyjnego zaowocowały tym, że pomysły szybko przekuwały się w czyn (…). Tylu osobom chciałbym jeszcze okazać wdzięczność (…). Tak wiele zadań w tak krótkim czasie udało się zrealizować dzięki temu, że wytworzyła się pełna wspólnota (…). Jestem pełen nadziei, że z Bożą i ludzką pomocą damy radę!” – powiedział Józef Pilch.
_DSC0279_DSC0206_DSC0207_DSC0217_DSC0226_DSC0236_DSC0259_DSC0303_DSC0315_DSC0336_DSC0342
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj