Obchody Światowego Dnia Wody 2025 w Olkuszu
2025-03-24

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. W tym roku obchodzony jest pod hasłem „Ochrona lodowców”. W Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyły się dziś uroczyste obchody Światowego Dnia Wody 2025. W wydarzeniu uczestniczył II wicewojewoda małopolski Ryszard Śmiałek.

– Obchodzony co roku 22 marca Światowy Dzień Wody motywuje nas do tego, aby skoncentrować nasze myśli na tym strategicznym zasobie, od którego w dużej mierze zależy równowaga środowiska. Tak cenny zasób, jaki został nam powierzony, wymaga naszego szczególnego zainteresowania i ochrony. Trzeba bowiem mieć świadomość, że co prawda woda pokrywa 70% naszej planety, niemniej tylko 2,5% to woda słodka, a 0,6% jej zasobów jest przydatna do picia. Wobec takich danych trzeba nam zintensyfikowanych działań na rzecz podnoszenia społecznej świadomości i efektywnego zabezpieczenia na rzecz przyszłych pokoleń – przekazał wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w liście odczytanym przez wicewojewodę Ryszarda Śmiałka.

Wydarzenie połączone było z rozstrzygnięciem IX konkursu literacko-plastyczno-ekologicznego „Chrońmy źródła wody” skierowanego do dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Olkusz, miasta Bukowno, gminy Klucze i gminy Bolesław.

Organizatorami wydarzenia i konkursu byli: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu oraz Stowarzyszenie Teatralno-Literackie w Olkuszu.

20250324_Olkusz_Dzien_Wody 20250324_Olkusz_Dzien_Wody 20250324_Olkusz_Dzien_Wody 20250324_Olkusz_Dzien_Wody
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj