XVII Forum Budownictwa
2023-09-15

Energooszczędne budynki, wyzwania związane z aktualną sytuacją na rynku pracy, ceny artykułów budowlanych – to tylko niektóre z zagadnień poruszanych podczas XVII Forum Budownictwa. Na zaproszenie Galicyjskiej Izby Budownictwa w Krakowie odpowiedzieli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, Politechniki Krakowskiej, a także reprezentanci firm z branży budowlanej. Podczas uroczystości obecny był także I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Współczesna branża budowlana dynamicznie się rozwija. Postępujący rozwój nauki i techniki otwiera nowe perspektywy. Możliwe staje się skuteczniejsze i szybsze realizowanie projektów, zmniejszenie kosztów i podnoszenie efektywności energetycznej. Forum Budownictwa jest platformą wymiany dobrych praktyk oraz dyskusji nad pojawiającymi się wyzwaniami – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Dzisiejsze spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych. Na wniosek Wojewody Małopolskiego prezydent Andrzej Duda odznaczył 5 osób Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Uroczystej dekoracji dokonał I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Ponadto 4 osoby odznaczone zostały przez Ministra Rozwoju i Technologii Odznakami Honorowymi „Za zasługi dla budownictwa”.

Postęp i rozwój następują w oparciu o systematyczne poszukiwanie nowych rozwiązań będących odpowiedzią na współczesne wyzwania. To balansowanie na granicy tego, co znane – ugruntowane i nowe – niepewne, które musi odbywać się z poszanowaniem drugiego człowieka, jego bezpieczeństwa i dobra. Jestem przekonany, że taka właśnie idea przyświeca Państwu podczas wykonywania obowiązków zawodowych, czego wyrazem są przekazane dzisiaj odznaczenia – dodaje I wicewojewoda Ryszard Pagacz.


20230915_Forum_Budownictwa 20230915_Forum_Budownictwa 20230915_Forum_Budownictwa 20230915_Forum_Budownictwa 20230915_Forum_Budownictwa 20230915_Forum_Budownictwa
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj