Gmina Skrzyszów wyremontuje kolejną drogę
2023-05-22

Przemierzając Małopolskę wzdłuż i wszerz, co rusz można napotkać remonty na drogach lokalnych. To zasługa programów rządowych takich jak m.in. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. To dzięki niemu gmina Skrzyszów będzie miała szansę wyremontować kolejny odcinek ważnej drogi.

I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz podpisał dziś z wójtem gminy Skrzyszów Marcinem Kiwiorem umowę potwierdzającą przyznane dofinansowanie. Samorząd otrzymał środki w wysokości prawie 600 tys. zł.

– Gmina Skrzyszów aktywnie korzysta z oferowanych przez rząd Mateusza Morawieckiego funduszy. W ostatnich dniach zakończyły się prace wiązane z rozbudową dwóch dróg gminnych w Skrzyszowie o łącznej długości niemal 1 km. Mieszkańcy zyskali chodnik i szeroką jezdnię, co znacząco poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Dziś podpisaliśmy umowę potwierdzającą środki przyznane na przebudowę kolejnej drogi gminnej, tym razem w miejscowości Ładna. Gratuluję samorządowi pozyskania dofinansowania – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej G200571K w miejscowości Ładna, gmina Skrzyszów” obejmuje m.in. wykonanie nawierzchni jezdni i poboczy oraz zatoki autobusowej, budowę oświetlenia czy przebudowę zjazdów. Wartość inwestycji to niespełna 1 mln zł.

– Życzę, aby ten odcinek został jak najszybciej oddany do użytku, aby mieszkańcy mogli cieszyć się z nowej, bezpiecznej drogi – mówi wicewojewoda Pagacz.

Koniec prac przewidywany jest na początek marca przyszłego roku.


Na terenie gminy trwają zaawansowane prace przy inwestycjach, które również zostały wsparte środkami z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg:

•    Rozbudowa drogi gminnej nr 200584K w miejscowości Skrzyszów – prawie 1 mln zł.
•    Rozbudowa drogi gminnej nr 200583K w miejscowości Skrzyszów – ponad 400 tys. zł.

Więcej: https://skrzyszow.pl/pl/271/490/rozbudowa-kolejnych-drog-gminnych.html


Stryszów Stryszów Stryszów
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj