Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski w Bukowinie Tatrzańskiej
2023-03-16

Przedstawiciele władz państwowych oraz lokalnych samorządów spotkali się, by dyskutować o tym, co ważne dla naszego województwa. Omawiają wspólne cele i dążenia, podejmują wyzwania, analizują potencjalne zagrożenia. W Bukowinie Tatrzańskiej odbywa się trzydniowe Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski.

W drugim dniu Forum uczestniczyli poseł na Sejm Anna Paluch oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita. W środę natomiast z przedstawicielami samorządów spotkali się dyrektorzy Wydziału Infrastruktury naszego Urzędu: dyrektor Edyta Lisak oraz zastępca dyrektora Przemysław Trzepałka. Obecna była też Ewa Gil – II zastępca dyrektora Biura Wojewody i pełnomocnik wojewody małopolskiego ds. współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego. W konferencji uczestniczyli także kierownicy: Oddziału Gospodarki Przestrzennej Michał Donocik, Oddziału Zezwoleń na Realizację Inwestycji Anna Świeczka i Magdalena Salawa oraz Oddziału Administracji Architektoniczno-Budowlanej I Instancji Danuta Masłowska-Pociej.

Współpraca przede wszystkim

– Nie byłoby Małopolski, jaką znamy, bez współpracy w zakresie administracji rządowej i samorządowej. Wspólnie działamy na rzecz naszego wspaniałego regionu. Robimy, co w naszej mocy, by Małopolanom żyło się lepiej. Wspieramy rodziny i seniorów, inwestujemy w edukację, rozwijamy infrastrukturę drogową, dbamy o jakość usług świadczonych przez opiekę zdrowotną i doposażamy strażaków. Wspólnie także stawiamy czoła wyzwaniom. Pomagamy uchodźcom, walczymy ze skutkami zniszczeń pozostawionych przez żywioły i walczymy o nasze wartości historyczne oraz kulturowe. Serdecznie dziękuję za dotychczasową, wzorową współpracę wszystkim małopolskim samorządom i oczekuję kolejnych z sukcesem zakończonych projektów. Rozwój Małopolski to nasze wspólne zadanie – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski w Bukowinie Tatrzańskiej trwa w dniach 15-17 marca 2023 roku. Podczas wczorajszego spotkania z przedstawicielami władz lokalnych dyrektorzy Wydziału Infrastruktury MUW w Krakowie omówili tematy związane z planowaniem przestrzennym i inwestycjami w drogi publiczne.

Forum liczy ponad 170 członków

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski działa przy FRDL Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji od 2000 roku. Członkami – założycielami Forum było 98 wójtów i burmistrzów z gmin województwa małopolskiego. Obecnie Forum gromadzi ponad 170 członków spotykających się na comiesięcznych zjazdach.

Zgodnie ze Statutem głównym celem działania Forum jest prezentowanie opinii członków Forum w sprawach dotyczących doskonalenia poziomu i sprawności funkcjonowania samorządu terytorialnego. Forum to opiniotwórcza grupa samorządowa, oparta na wspólnocie interesów zawodowych, niezależna od sympatii politycznych.

Więcej informacji o funkcjonowaniu Forum: https://mistia.org.pl/fora/forum-wojtow-burmistrzow-i-prezydentow-malopolski/opis-forum-1

20230316 Bukowina Tatrzańska 20230316 Bukowina Tatrzańska 20230316 Bukowina Tatrzańska 20230316 Bukowina Tatrzańska 20230316 Bukowina Tatrzańska, dzień pierwszy20230316 Bukowina Tatrzańska, dzień pierwszy120230315 Bukowina T 20230315 Bukowina T 20230315 Bukowina T
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj