Liczy się każda kropla. Koncert z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa w Starym Sączu
2022-11-22

Krew to jeden z najbardziej potrzebnych „leków”, którymi dysponuje medycyna. Nie można go jednak wyprodukować. Oddając krew, ratujemy ludzkie zdrowie i życie. Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa w Starym Sączu odbył się uroczysty koncert. Wzięli w nim udział: poseł Patryk Wicher, I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

- W szlachetnej postawie oddawania kropli swojej krwi drugiej osobie urzeczywistniają się najwyższe wartości solidarności i braterstwa. To wyraźny dowód na to, że nie jest nam obojętny los naszych bliskich i tych, których nie znamy, a którzy czekają na naszą pomoc. Niezwykle poruszająca i zarazem budująca jest bowiem świadomość, że pozornie niewielki gest krwiodawstwa może uratować im życie - napisał wojewoda małopolski Łukasz Kmita w liście skierowanym do uczestników koncertu, który odczytał wicewojewoda Ryszard Pagacz.

- Dziękuję wszystkim krwiodawcom ziemi sądeckiej. Oddając krew, przekazujemy cząstkę siebie, a tym samym pomagamy innym. Dzielimy się z drugim człowiekiem życiem – dodaje I wicewojewoda Ryszard Pagacz

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego odśpiewania hymnu PCK. Kolejną częścią uroczystej Gali był występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straż Granicznej.

Krew powinno się oddawać regularnie, ponieważ tak tworzą się jej zapasy. Są one niezbędne nie tylko w nagłych sytuacjach, ale także do systematycznego leczenia najcięższych chorób przewlekłych.

Więcej o krwiodawstwie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/krwiodawstwo

Źródło zdjęć: Wiktor Król

_DSC0663_1-01_DSC0598_1-01_DSC0735-01_DSC0714-01_DSC0635-01_DSC0713-01_DSC0633_1-01
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj