„Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce”
2022-11-21

Pod takim hasłem odbywał się konkurs plastyczny i literacki przygotowany przez Akcję Katolicką Diecezji Tarnowskiej. Podczas uroczystego podsumowania konkursu przedstawieni zostali laureaci. W uroczystości, która miała miejsce w auli Jana Pawła II przy tarnowskiej katedrze, uczestniczył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

- Polski Prymas Tysiąclecia, błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński, to postać niezwykle inspirująca. Nie ma wątpliwości, że życie tego wyjątkowego duchownego miało swój wpływ na losy Polski. To u jego boku wzrastał także późniejszy papież, św. Jan Paweł II. Wyjątkowa przyjaźń kardynała Wyszyńskiego i kardynała Karola Wojtyły oparta była także na niezaprzeczalnym oddaniu sprawom Polski. Głęboki patriotyzm i prawdziwa troska o niepodległość i niezawisłość naszej Ojczyzny były zaś podłożem wielu działań, które zmieniały oblicze Polski. Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie Akcji Katolickiej i włączyli się w tegoroczny konkurs. Sam udział w nim był z pewnością drogą do pogłębienia wiedzy o tym wielkim Polaku – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Konkurs „Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce" zwracał uwagę jego uczestników na ujęcie patriotyzmu w nauczaniu błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prace plastyczne i literackie oceniane były w różnych kategoriach wiekowych. Do konkursu przystąpiło łącznie 109 osób. Komisja konkursowa poddała ocenie 98 prac plastycznych i 11 literackich. Finalnie nagrodzonych zostało 11 prac literackich i 13 plastycznych.

Laureaci otrzymali także nagrody ufundowane przez Wojewodę Małopolskiego.


Konkurs Ojczyznę kocham.. Konkurs Ojczyznę kocham.. Konkurs Ojczyznę kocham.. Konkurs Ojczyznę kocham.. Konkurs Ojczyznę kocham.. Konkurs Ojczyznę kocham..
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj