Spotkanie samorządowców z powiatów tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego
2022-10-13

W Muszynie trwa spotkanie burmistrzów, wójtów i przewodniczących rad gmin z powiatów tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego. W wydarzeniu bierze udział I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

– Dziękuję wszystkim zgromadzonym przedstawicielom samorządów lokalnych z powiatów tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego. Rozmowy takie jak podczas dzisiejszego spotkania są niezwykle ważne dla rozwoju społeczno-gospodarczego powiatów. Dzięki nim samorządy mają okazję wymienić się doświadczeniami i pomysłami na poprawę jakości życia mieszkańców – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Podczas spotkania wicewojewoda Pagacz zaprezentował przegląd bieżących działań koordynowanych przez Wojewodę Małopolskiego i odnoszących się do współpracy z powiatami: tarnowskim, brzeskim i dąbrowskim. Mówił m.in. o pomocy uchodźcom z Ukrainy, statystykach paszportowych, trendach migracyjnych, środkach przyznanych z funduszy i programów rządowych czy remontach na cmentarzach wojennych.

- Dobra współpraca rząd-samorząd jest niezwykle ważna. Dziękuję wszystkim, którzy rozumieją, że powinna łączyć nas wspólnota celów, czyli praca dla mieszkańców. Wiele wyzwań było ostatnio przed nami i wiele jeszcze przed nami. Już dziś dziękuję wszystkim, którzy wykonali tak wiele zadań związanych choćby z pomocą uchodźcom wojennym z Ukrainy czy w ramach wszelkich codziennych zadań administracji – podkreśla I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Przegląd działań bieżących koordynowanych przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie na terenie powiatów dąbrowskiego, tarnowskiego i brzeskiego.

310382232_501747948627108_4483932441465901535_n
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj