Patronuje jej jeden z najwybitniejszych Polaków drugiej połowy XIX wieku – Tytus Chałubiński. Uczący się w jej murach chcą – tak jak on – rozwijać swoje zainteresowania, pasje i doskonalić talenty. Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach, bo o niej mowa, zainaugurowała kolejny rok działalności. W uroczystościach z tej okazji uczestniczyli poseł Władysław Kurowski i II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.
Specjalne słowo do zgromadzonych skierował prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. W odczytanym przez II wicewojewodę liście premier napisał:
- Jubileusze skłaniają do wspomnień i okazywania wdzięczności. Zachęcają do międzypokoleniowej refleksji, ocen i podsumowań dotychczasowych osiągnięć. A te przynależne Małopolskiej Szkole Gościnności nierozerwalnie łączą się z troską o rozwój Waszego regionu i celnym odpowiadaniem na potrzeby lokalnego i ogólnopolskiego rynku pracy. (…) Wasza prężna działalność przekonuje, jak ważne jest wspieranie szkolnictwa technicznego i branżowego, jak wielkie ma ono znaczenie dla rozwoju społeczności lokalnych, ale też budowania polskiej gospodarki.
Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach kształci obecnie uczniów i studentów w takich kierunkach jak m.in.: technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik żywienia, ergoterapia czy w zakresie kierunków medycznych. Prócz liceum i technikum działa tu także Szkoła Policealna Turystyki i Zdrowia oraz Małopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego. Słuchacze mają do dyspozycji nowoczesne wnętrza dostosowane do zajęć praktycznych. W ramach szkoły funkcjonuje także internat mogący pomieścić ponad 120 uczniów. Dzięki generalnej modernizacji kompleksu budynków, której koszt wyniósł ok. 12 mln zł – Szkoła jest jedną z najnowocześniejszych w Małopolsce.
Mocną stroną Szkoły jest ścisła współpraca z ekspertami. Co ciekawe, w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce” uczniowie technikum mogą wybrać specjalizację baristyczną, która nie jest dostępna w żadnej innej szkole średniej w Polsce.
Zainaugurowany właśnie rok jest rokiem szczególnym z uwagi na przypadający jubileusz 60-lecia działalności.