Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą - nauczać
2022-10-12

Choć obchody Dnia Edukacji Narodowej odbędą się dopiero w piątek, to już dziś w siedzibie krakowskiego Kuratorium Oświaty odbyło się spotkanie z małopolskimi nauczycielami w ramach zbliżającego się święta. W spotkaniu z nauczycielami wziął udział I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który wręczył nauczycielom odznaczenia państwowe.

Wicewojewoda wręczył Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę. Odznaczenia to wyraz wdzięczności za wkład w kształtowanie młodzieży.

- „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”. To słowa Marka Twaina, które wybrzmiewają dziś podczas naszego spotkania. Dziękuje za Państwa ciężką pracę i trud, jaki wkładacie nie tylko w nauczanie, ale także w wychowanie młodego pokolenia. To wielce odpowiedzialne i ważne zadanie. Wiedza przekazywana przez Państwa jest podstawą do kształtowania charakteru, ducha i umysłów naszej młodzieży. Te medale przyznane przez Prezydenta RP to dowód wdzięczności za wykonywaną pracę. Życzę sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do założonych celów – mówi wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.


Więcej o odznaczeniach: https://www.prezydent.pl/prezydent/kompetencje/ordery-i-odznaczenia/odznaczenia/krzyz-zaslugi, https://www.prezydent.pl/prezydent/kompetencje/ordery-i-odznaczenia/odznaczenia/medal-za-dlugoletnia-sluzbe


20221012_odznaczenia 20221012_odznaczenia 20221012_odznaczenia 20221012_odznaczenia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj