Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla Adama Gliksmana
2022-10-04

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczył Adamowi Gliksmanowi – zasłużonemu dla NSZZ „Solidarność” – nadany przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. W wydarzeniu uczestniczył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Wszystkie chwile i wszystkie osoby, o których Pan pisał w swoich licznych publikacjach, będą trwać wiecznie. Dziękuję za szerzenie wiedzy o lokalnych patriotach i dbanie o naszą historię. Serdecznie gratuluję przyznanego Medalu. Wyróżniani nim są ci, którzy swe życie poświęcili służbie Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. To niezwykle ważne, by ideały „Solidarności” były obecne i przekazywane kolejnym pokoleniom. Szczególnie bliski jest mi tytuł jednej z Pana książek: „Razem możemy więcej! „Solidarność” Małopolska w latach 1980-2015″. Tak niewątpliwie jest: razem, jesteśmy silniejsi, jeśli działamy solidarnie i w imię wspólnego celu – mówi wojewoda Łukasz Kmita. 

Nagroda jest przyznawana obywatelom polskim, którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 r. przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności  Rzeczypospolitej.

Medal jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018-2022.

Wręczenie Medalu nastąpiło podczas posiedzenia Rady Konsultacyjnej.

Źródło: https://www.prezydent.pl/prezydent/kompetencje/ordery-i-odznaczenia/odznaczenia/medal-stulecia-odzyskanej-niepodleglosci

20221004_odznaczenie 20221004_odznaczenie 20221004_odznaczenie 20221004_odznaczenie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj