31. urodziny Straży Miejskiej w Tarnowie
2022-09-27

Ich zadaniem jest utrzymanie porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Kiedy trzeba, służą też pomocną dłonią, ratując zdrowie i życie ludzi. Dziś strażnicy miejscy z Tarnowa świętują jubileusz 31-lecia istnienia, połączony z obchodzonym 29 sierpnia Dniem Straży Miejskiej. W uroczystej gali odbywającej się w tarnowskiej Sali Lustrzanej wziął udział I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Podczas uroczystości wicewojewoda wręczył zasłużonym strażnikom – przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę – odznaczenia za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa – 1 Złoty oraz 2 Srebrne Medale za Długoletnią Służbę.

– Dewiza „służyć i chronić” najlepiej oddaje Waszą codzienną pracę. Serdecznie dziękuję za Państwa codzienną pracę na rzecz mieszkańców Tarnowa. Służba w Straży Miejskiej to nie tylko ciężka, wymagająca praca, ale przede wszystkim misja chronienia ludzkiego życia i zdrowia oraz utrzymania porządku publicznego. Niech te odznaczenia państwowe, które miałem zaszczyt dziś wręczyć, będą wyrazem podziękowania Państwu za tę ciężką służbę – mówił I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

20220927_Straż Miejska Tarnów 20220927_Straż Miejska Tarnów 20220927_Straż Miejska Tarnów 20220927_Straż Miejska Tarnów
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj