Regionalna Gala XVII Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2022
2022-09-26

Dobiegła końca 17. już edycja Konkursu LODOŁAMACZE 2022, który wyróżnia pracodawców, instytucje oraz osoby angażujące się w rozwijanie integracji społecznej. Dziś w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbyła się małopolska, lubelska, podkarpacka, podlaska Regionalna Gala Konkursu, podczas której nagrodzono pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. W wydarzeniu wziął udział II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, który w imieniu wojewody Łukasza Kmity wręczył laureatom nagrody.

Laureaci otrzymali wyróżnienia w 7 kategoriach:
   •    Zatrudnienie chronione,
   •    Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa,
   •    Otwarty rynek pracy,
   •    Instytucja,
   •    Dziennikarz bez barier,
   •    Przyjazna przestrzeń – dostępność,
   •    Zdrowa Firma.
Kapituła przyznała również honorowy tytuł Lodołamacza Specjalnego dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych oraz tytuł Super Lodołamacza dla firmy, instytucji – najlepszego z najlepszych.

II wicewojewoda Mateusz Małodziński wręczył nagrody wyróżnionym w dwóch kategoriach. Statuetka za zdobycie I miejsca w kategorii „Przyjazna Przestrzeń – Dostępność” trafiła w ręce Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, a medal za zajęcie III miejsca w kategorii „Instytucja” przyznany został Muzeum Narodowemu w Krakowie.

Wydarzenie uświetnił występ Chóru Szkoły Muzycznej I stopnia przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Hieronima Henryka Baranowskiego w Krakowie.

- Serdecznie gratuluję tegorocznym Laureatom Regionalnej Gali XVII Edycji Konkursu Lodołamacze 2022. Wyrażam szczerą wdzięczność za Państwa postawę, która pozwala zaktywizować osoby z niepełnosprawnościami i daje zarazem poczucie bycia potrzebnym. Dziękuję za okazaną wrażliwość, ciepło, którym otaczacie swoich pracowników, troskliwość i serdeczność. Niech to dobro, którym się Państwo co dzień wzajemnie dzielicie, wraca ze zdwojoną siłą, motywuje do umacniania więzów solidarności i inspiruje otoczenie do kreowania odpowiedzialnej polityki zatrudnienia – napisał wojewoda małopolski Łukasz Kmita w liście odczytanym przez wicewojewodę Mateusza Małodzińskiego.

Projekt „LODOŁAMACZE 2022” jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu o zlecenie realizacji zadań pn. „Sięgamy po sukces”. Projekt realizowany jest od 1.05.2022 do 31.10.2022 r. Konkurs objęty był patronatem honorowym wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

AH0A0202AH0A0289AH0A0475AH0A0473AH0A0471AH0A0174AH0A0183AH0A0185AH0A0128AH0A0130AH0A0494
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj