Projekty, które służą rozwijaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a także usprawniają pracę służb zajmujących się skutecznym zwalczaniem nowych form przestępstw, w tym cyberprzestępczości. Najnowsze osiągnięcia techniki, kryminalistyki oraz wykorzystanie sprzętu do badań. W Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica odbywa się międzynarodowa konferencja naukowa „Kryminalistyka jutra”. Towarzyszy ona obchodom jubileusz 65-lecia powstania Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W uroczystej inauguracji uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który objął wydarzenie swym patronatem honorowym. Obecny był także komendant wojewódzki policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion.
– Do szerokiego zakresu działań Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie należą m.in.: wykonywanie ekspertyz, opracowywanie opinii kryminalistycznych i realizowanie różnorodnych czynności techniczno-kryminalistycznych m.in. na potrzeby jednostek organizacyjnych Policji, a także współpraca z placówkami naukowo-badawczymi. To ogromna liczba obowiązków, które wypełniane są przez najlepszych specjalistów. Gdyby nie Państwa praca, z pewnością nie udałoby się ustalić okoliczności i sprawców wielu przestępstw. Z okazji 65. rocznicy powstania Laboratorium składam Państwu serdeczne życzenia - dalszego rozwoju i sukcesów. Swym zaangażowaniem i doświadczeniem budują Państwo kryminalistykę jutra – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Konferencja potrwa trzy dni. W jej programie przewidziano liczne wykłady, prezentacje i dyskusje panelowe. Wśród tematów spotkań są m.in. „System akwizycji wizerunku jako część rozwiązania informatycznego do kompleksowego gromadzenia i przetwarzania informacji biometrycznych” czy „Rekonstrukcje zachowania i ruchu człowieka w analizach zdarzeń kryminalnych”.
Więcej informacji: http://www.kryminalistyka-jutra.agh.edu.pl/pl/index.html