Wojewoda małopolski Łukasz Kmita w Radiu Kraków
2022-08-21

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita był gościem w sobotniej audycji „Tu Małopolska” na antenie Radia Kraków. W czasie rozmowy podjęte zostały tematy Święta Wojska Polskiego, utworzenia Małopolskiego Centrum Chorób Zakaźnych w Dąbrowie Tarnowskiej, a także dofinansowania dla DPS-ów i Szpitali w ramach COVID-19.

– Święto Wojska Polskiego to dobra okazja, żeby z jednej strony przypomnieć nie tylko 102. rocznicę Cudu nad Wisłą, ale także zastanowić się nad teraźniejszością i także nad tym, co mieli nam do przekazania nasi poprzednicy. Niezwykle istotne jest to, co mówił marszałek Piłsudski, że oprócz przyjaciół i sojuszy warto, abyśmy byli zawsze gotowi bronić się sami. Zachęcam wszystkich Małopolan do odwiedzenia specjalnej wystawy poświęconej Wojsku Polskiemu w Małopolsce. W ramach uhonorowania i uczczenia Święta Wojska Polskiego, tuż przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Matejki w Krakowie będzie przygotowana specjalna wystawa plenerowa pokazująca w jaki sposób Wojsko Polskie działa na rzecz bezpieczeństwa Małopolan – powiedział wojewoda Łukasz Kmita.

Następnie rozmowa toczyła się wokół tematu trwającej wciąż pandemii COVID-19. Wojewoda podkreślił, aby być odpowiedzialnym, ostrożnym i nie lekceważyć objawów.

– Zrobiliśmy wszystko, aby dozbroić szpitale i przygotować je na ewentualną kolejną falę zachorowań. Ostatnim takim działaniem państwa polskiego było podjęcie działań związanych z utworzeniem w Dąbrowie Tarnowskiej Małopolskiego Centrum Chorób Zakaźnych. Jest to potężne przedsięwzięcie, będzie tam nawet 60-70 wysoce specjalistycznych łóżek przeznaczonych do leczenia pacjentów z chorobami zakaźnymi. Mam nadzieję, że ta inwestycja zostanie szybko zrealizowana. Kilka dni temu przekazaliśmy z parlamentarzystami na ten cel czek na ponad 8 mln zł. Rozwijamy także te małopolskie jednostki, w których istnieją oddziały zakaźne – podkreślał Wojewoda Małopolski.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

Radio Kraków
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj