Medal za 50 lat w małżeństwie
2022-08-22

Wciąż aktualne są słowa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego: „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. Doskonale wiedzą o tym dzisiejsi Jubilaci, którzy otrzymali przyznany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenie wręczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Prezydent RP skierował do odznaczonych specjalny list.

- Nikt oprócz Was Czcigodni Jubilaci nie wie, ile potrzeba codziennego troskliwego pielęgnowania małżeńskiej relacji, wzajemnej uwagi, wsparcia, pamięci, odpowiedzialności i wyrozumiałości, aby „miłość nigdy nie ustała” – pisze w specjalnym liście prezydent Andrzej Duda.

Uroczystej dekoracji Jubilatów dokonał wojewoda Łukasz Kmita.

– „Złote gody” to piękna uroczystość, która jest namacalnym dowodem wielkiej miłości i oddania. To wspomnienie pięknych chwil, jak i stawiania czoła różnym przeciwnościom losu – zawsze razem. Święty Jan Paweł II mówił, że „kocha się naprawdę i do końca wówczas, gdy kocha się na zawsze w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los”. Życzę Państwu kolejnych wspólnych lat wypełnionych tylko dobrymi momentami – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Zlote gody Zlote gody Zlote gody Zlote gody Zlote gody
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj