#OjcostwoPrzygodaŻycia – Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej promuje zaangażowane ojcostwo
2022-06-13

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej po raz drugi rusza z kampanią promującą zaangażowane ojcostwo. Już za tydzień, w niedzielę 19 czerwca br. w 15. województwach odbędzie się gra miejska „Przygoda z Tatą". - Tegoroczny Dzień Ojca będzie okazją do wspólnej zabawy i rodzinnej przygody. Zachęcam wszystkich ojców z dziećmi do udziału w grze miejskiej, która przypomni, jak ważna jest rola taty – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W wydarzeniach w poszczególnych województwach wezmą udział drużyny składające się z ojców oraz dzieci. Na wszystkich uczestników zabawy czekać będą liczne atrakcje i nagrody.

- Celem gry miejskiej „Przygoda z Tatą” jest budowanie pozytywnego wizerunku ojca i wzmacnianie więzi rodzinnych w oparciu o szacunek i zaufanie. Ojcostwo to ważny obszar samorealizacji dla mężczyzny, a także ważny element prawidłowego rozwoju i wychowania dziecka na szczęśliwego dorosłego – podkreśla Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Marlena Maląg.

Konkurs na zorganizowanie gry miejskiej „Przygoda z Tatą” realizowany był w ramach programu „Ojcostwo – Przygoda życia” zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Wyłoniono organizacje, które finalnie zorganizują grę miejską w 15 województwach.

- W ramach kampanii „Ojcostwo – Przygoda życia” chcemy pokazać, jak ważne jest wzmacnianie więzi rodzinnych, budowanie pozytywnego wizerunku ojca, a także promowanie zaangażowanego ojcostwa – podkreśla Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Marlena Maląg.

- Dziękuję za tę bardzo wartościową i ciekawą propozycję przygotowaną przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Tata jest dla swojego dziecka wzorem do naśladowania, wszystko wie, na wszystkim się zna i wszystko potrafi. Dziecko, uczestnicząc w grze miejskiej razem z swoim tatą, wie, że wygra – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Środki przyznane w ramach konkursu „Przygoda z Tatą” w wysokości 93 485 złotych trafią do krakowskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego Integracja. Zapraszam na os. Urocze 14 w Krakowie w najbliższą niedzielę o godz. 11.00. Wszystkim tatom i ich pociechom życzę dobrej zabawy podczas gry miejskiej – dodaje wojewoda Łukasz Kmita. 

Gra miejska „Przygoda z tatą” jest organizowana z okazji Dnia Ojca w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej i jest elementem kampanii wzmacniającej ojcostwo pod hasłem OJCOSTWO – PRZYGODA ŻYCIA.

Źródło: MRiPS

Przygoda z tatą 1Przygoda_z_tatą_plakat_z zapisem-1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj