Na straży zdrowia publicznego. Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Małopolski wyróżnieni odznaczeniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
2022-06-08

- Od pierwszych chwil, kiedy przyszło nam się mierzyć z epidemią koronawirusa, stacje sanitarno-epidemiologiczne w Małopolsce obciążone były zadaniami wymagającymi pełnej mobilizacji. Można powiedzieć, że uruchomiliśmy wówczas „gorącą linię” szybkiej współpracy i bieżącej wymiany informacji. Ten stan pracy w podwyższonej gotowości i skumulowanych wyzwań trwał ponad dwa lata. Dzisiejsze odznaczenia to symboliczne podziękowanie od wszystkich Małopolan, którzy byli przez Państwa otaczani opieką właśnie w tym najtrudniejszym czasie mierzenia się z niewidzialnym i nieprzewidywalnym przeciwnikiem, jakim jest koronawirus – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który wręczył odznaczenia państwowe dla najbardziej zasłużonych pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie oraz stacji powiatowych z województwa małopolskiego.

Uroczystość towarzyszyła dwudniowej naradzie szkoleniowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej z terenu województwa małopolskiego, która odbywa się w Dworku nad Rozlewiskiem w Kluczach. Przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę odznaczenia to Srebrne Krzyże Zasługi.

- Kolejne miesiące wzrostów liczby zachorowań na COVID-19 stawiały przed administracją rządową i innymi strategicznymi podmiotami szereg wyzwań. Chcąc się z nimi mierzyć i efektywnie im sprostać, konieczne było pełne zaangażowanie i podejmowanie często ponadstandardowych działań. Dziękuję za tę służbę na straży zdrowia publicznego i bezpieczeństwa epidemicznego, jaką z oddaniem wykonywali pracownicy i kadra zarządzająca stacji sanitarno-epidemiologicznych z Małopolski – podkreśla wojewoda małopolska Łukasz Kmita.

W programie narady znalazły się zagadnienia dotyczące m.in. jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, bezpieczeństwa żywności czy bieżącej sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19.


Odznaczenia_Sanepid Odznaczenia_Sanepid Odznaczenia_Sanepid Odznaczenia_Sanepid Odznaczenia_Sanepid Odznaczenia_Sanepid Odznaczenia_Sanepid Odznaczenia_Sanepid Odznaczenia_Sanepid Odznaczenia_Sanepid
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj