Małopolska „Pod biało-czerwoną”
2022-05-26

Zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców, uhonorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, a także zachęcenie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. To cele projektu „Pod biało-czerwoną”. Przedstawiamy wykaz gmin, do których trafią środki na zakup masztu i flagi.
 
– Zapraszając gminy do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”, Pan Premier Mateusz Morawiecki życzył, by maszty z naszymi barwami narodowymi rozsiane były w całym kraju. Pokazaliśmy, że przywiązanie do Polski nie tylko leży w naszych sercach, ale także chcemy dzielić się nim, umacniając wspólnotę Rzeczypospolitej – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakładał sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.
 
– W Małopolsce środki trafią do 80 gmin. Łączna kwota dofinansowania wyniosła 579 100,67 zł – dodaje wojewoda Łukasz Kmita.
 
Aby wziąć udział w akcji, należało zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia on-line. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogli oddawać jej mieszkańcy.
 
Patronat honorowy nad akcją objął premier Mateusz Morawiecki.
 
Wykaz gmin, którym przyznane zostały środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa na zakup masztów i flag oraz ich instalacji w ramach programu „Pod biało-czerwoną”: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona


Pod biało-czerwoną Pod biało-czerwoną
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj