Małopolski Kongres Rodzinnej Pieczy Zastępczej
2022-05-17

Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, rola i wyzwania rodzinnej pieczy zastępczej, piecza zastępcza w Małopolsce – to tematy podjęte podczas dzisiejszego spotkania w ramach Małopolskiego Kongresu Rodzinnej Pieczy Zastępczej, które odbyło się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

W spotkaniu uczestniczyły wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu do spraw polityki demograficznej Barbara Socha oraz przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej poseł Urszula Rusecka. W imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity w wydarzeniu udział wziął II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Obecni byli także: wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego, radna województwa małopolskiego Marta Mordarska.

– Polityka prorodzinna to priorytet rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Dlatego podejmujemy szereg działań mających na celu wsparcie rodziny. Mając na uwadze specyfikę funkcjonowania rodzinnej pieczy zastępczej, monitorujemy jej sytuację i stale reagujemy na zmieniające się potrzeby – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Dzisiaj minął drugi dzień spotkań w ramach Małopolskiego Kongresu Rodzin Zastępczych. Rozpoczął się on 11 maja, kiedy to w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbyło się spotkanie „Rodzina z serca – szanse i wyzwania rodzicielstwa zastępczego”. Na jutro zaplanowano uroczyste zwieńczenie Kongresu. Gala odbędzie się w Kopalni Soli „Wieliczka”.

DSC_1777DSC_1792DSC_1827DSC_1818
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj