Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w gminie Kocmyrzów-Luborzyca
2022-05-13

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś Klub „Senior+” w Kocmyrzowie. Prezesowi Rady Ministrów towarzyszyli wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Klub „Senior+” w Kocmyrzowie rozpoczął swoją działalność 1 stycznia 2020 roku. Dysponuje 20 miejscami dla osób od 60. roku życia i więcej. Klub jest otwarty cztery razy w tygodniu, przez 5 godzin dziennie. Do dyspozycji seniorów są wykwalifikowani specjaliści: dietetyk, trener nordic-walking, fizjoterapeuta oraz instruktorzy rękodzieła. W ubiegłym roku gmina Kocmyrzów-Luborzyca otrzymała z rządowego programu „Senior+” na działalność Klubu dotację w wysokości 42 380 zł, natomiast środki przyznane na ten rok wynoszą 38 880 zł.

- Chociaż to moje spotkanie z małopolskimi Seniorami, to energia i forma jak u nastolatków! Na weekend mam dla wszystkich polskich emerytów świetną wiadomość. Już w przyszłym tygodniu rząd zajmie się ustawą o 14. emeryturze! Spełniamy obietnice i wspieramy polskie rodziny! – mówi premier Mateusz Morawiecki.

W gminie Kocmyrzów-Luborzyca będzie jeszcze jedno takie miejsce. Powstanie w byłym budynku świetlicy wiejskiej w Zastowie. Koszt realizacji tego zadania to 255 549,60 złotych, z czego 200 000 zł stanowi dotacja z programu „Senior+”. Z m.in. dwóch sal wielofunkcyjnych wyposażonych w sprzęt RTV oraz komputery, zaplecze kuchenne będzie mogło korzystać 20 osób.

Małopolska efektywnie wykorzystuje dotacje z rządowego programu „Senior+”. Konsekwentnie tworzymy przestrzeń przyjazną najstarszym mieszkańcom, w której mogą oni rozwijać swoje pasje i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego troszczy się o seniorów i okazuje im szerokie wsparcie. Polityka senioralna, którą coraz bardziej rozwijamy, mieści się w trzech modułach: Bezpieczeństwo – Uczestnictwo - Solidarność – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

***
Celem programu „Senior +” jest zwiększenie uczestnictwa seniorów w życiu społecznym. Jednostki samorządu terytorialnego otrzymują środki na tworzenie lub funkcjonowanie placówek „Senior+”: dziennych domów „Senior+” i klubów „Senior+”. Na utworzenie lub wyposażenie dziennego domu „Senior+” można otrzymać do 400 tys. zł, natomiast klubu „Senior+” - maksymalnie 200 tys. zł. W przypadku środków na funkcjonowanie takich placówek dofinansowanie miesięczne w dziennym domu może wynosić do 400 zł na jedno miejsce, natomiast w klubie – do 200 zł.

Źródło: http://senior.gov.pl/program_senior_plus/pokaz/544


20220513 Kocmyrzów Premier 20220513 Kocmyrzów Premier 20220513 Kocmyrzów Premier 20220513 Kocmyrzów Premier 20220513 Kocmyrzów Premier
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj