Fotografia zmienia wszystko. 35-lecie MuFo
2022-05-12

Muzeum Fotografii w Krakowie już od 35 lat upowszechnia wiedzę o fotografii i podnosi kompetencje w zakresie jej odbioru. W uroczystej Jubileuszowej Gali udział wziął wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który wręczył pracownikom MuFo odznaczenia państwowe nadane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Srebrny Krzyż Zasługi został przyznany za zasługi dla kultury polskiej oraz upowszechnianie dziedzictwa kulturowego. Z kolei Złote i Srebrne Medale za Długoletnią Służbę są wyrazem uznania za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych wynikających z pracy zawodowej.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita przekazał również pracownikom MuFo odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego.

Wydarzeniu towarzyszyło uroczyste otwarcie wystawy głównej „Co robi zdjęcie?”, która przekrojowo pokazuje historię fotografii, jej teraźniejszość i przyszłość.

– Niespełna 200 lat temu powstało pierwsze zdjęcie, a dziś fotografia jest tak ważną częścią każdej sfery życia. To niezwykle istotne, że na mapie Krakowa jest miejsce, gdzie można poznać historię fotografii, a tym samym lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość. Gratuluję wszystkim odznaczonym i życzę dalszej owocnej pracy oraz płynącej z niej satysfakcji. Kraków – miasto kultury i sztuki – potrzebuje ambasadorów, którzy troszczą się o dziedzictwo kulturowe i z pasją wykonują swoje obowiązki
– mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

MuFo MuFo MuFo MuFo MuFo MuFo MuFo MuFo MuFo MuFo
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj