Spotkanie z samorządowcami powiatu krakowskiego
2022-05-05

W otoczeniu Ojcowskiego Parku Narodowego wojewoda małopolski Łukasz Kmita wraz z Zarządem Powiatu Krakowskiego spotkał się z wójtami i burmistrzami gmin i miast powiatu krakowskiego. Jednym z tematów, poruszanych podczas spotkania, była rządowa pomoc, która płynie m.in. do samorządowców w ramach pomocy dla uchodźców wojennych z Ukrainy przebywających na terenie Małopolski.

Wojewoda małopolski przedstawił szczegółowy bilans rządowej pomocy dla uchodźców. Mówił m.in. o procesie nadawania numerów PESEL, środkach dla samorządów i organizacji pozarządowych oraz przyznawaniu świadczeń pieniężnych „40 zł”.

– Zaistniała sytuacja – wojna i kryzys humanitarny, z którymi przyszło nam się mierzyć –  pokazały, że w trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć i wspólnie działać. Małopolska, a w szczególności Kraków, jest jednym z miejsc, do którego przybyło najwięcej uchodźców. Dzięki dobrej współpracy z samorządowcami udzielana pomoc jest skoordynowana. Ponadto powiat krakowski otrzymał z rządowych środków ponad 6 mln zł na zakwaterowanie uchodźców. To czyni go trzecim w kolejności w Małopolsce, który otrzymał najwyższe środki na ten cel. Dziękuję wszystkim samorządowcom, którzy stanęły na wysokości zadania i sprawnie przystąpiły do realizacji zadań – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

20220505 Ojców Powiat Krakowski 20220505 Ojców Powiat Krakowski 20220505 Ojców Powiat Krakowski 20220505 Ojców Powiat Krakowski
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj