Wojewoda małopolski w programie „Głos regionów”
2022-03-07

– Granice Polski przekroczyło już ponad 1,1 mln uchodźców. Coraz więcej osób dociera też do Małopolski. Znaczna część wybiera Kraków, zatrzymując się na chwilę, żeby złapać oddech przed dalszą podróżą. Liczne grono uchodźców szuka bezpiecznego schronienia w naszym województwie – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita w programie „Głos regionów” na antenie TVP3 Kraków.

Jednym z takich punktów jest Olkusz, gdzie znajduje się tymczasowy punkt recepcyjny i hala namiotowa. Na miejscu cały czas działają wolontariusze oraz służby.

- Lada moment polski Sejm przyjmie ustawę, która będzie regulowała pewne kwestie. Oczywiście przyjmujemy naszych przyjaciół z otwartymi rękami, ale tak jak powiedział Premier Mateusz Morawiecki, Ukraińcy nie będą mieli większych praw niż Polacy. Chcemy pomagać, ale pamiętamy także o Polakach, którzy na co dzień walczą o rozwój naszego kraju
– powiedział wojewoda.

-  Chcę serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom i służbom, a także władzom samorządowym Małopolski i powiatu olkuskiego, bo bez tych osób i ich otwartości serc, trudno byłoby zorganizować tak szeroką pomoc – zakończył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Zachęcamy do obejrzenia całego programu tutaj.


Głos regionów Głos regionów
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj