100-lecie służby cywilnej
2022-02-17

Szanowni Państwo,

Członkowie Korpusu Służby Cywilnej,

17 lutego 1922 roku Sejm uchwalił ustawę o państwowej służbie cywilnej. W tym roku mija dokładnie 100 lat od tego przełomowego wydarzenia. Z tej okazji proszę przyjąć ode mnie zapewnienie o swojej wdzięczności i kilka ciepłych słów.

Przed wiekiem Służba Cywilna stanowiła ważną cegiełkę w odbudowie Rzeczypospolitej Polskiej, która odradzała się po 123 latach zaborów. Choć minęło 100 lat, to również dziś stajecie Państwo, jako Członkowie Korpusu Służby Cywilnej, w obliczu kolejnych wyzwań. Mierząc się z nimi, budujecie silną Polskę.

Takie są owoce pracy w organach administracji publicznej. Serdecznie dziękuję za każdy trud. Mam bowiem świadomość, że wykonywanie powierzonych zadań i obowiązków wymaga częstokroć wielu poświęceń i oddania. Tym bardziej chcę podkreślić, że Państwa lojalność, profesjonalizm i zaangażowanie zasługują na szczególne uznanie i szacunek.

Na kolejne dni wyzwań życzę Państwu wszelkiej pomyślności. Niech wykonywana praca przynosi satysfakcję i spełnienie – nie tylko w odniesieniu do ścieżki zawodowej, ale również w życiu prywatnym.

Z wyrazami szacunku

Łukasz KMITA

Wojewoda Małopolski

***

Z okazji obchodów 100-lecia służby cywilnej w Polsce uruchomiona została specjalna strona internetowa: gov.pl/100latsc

Zamieszczono na niej życzenia, które do członków korpusu skierował prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Za jej pośrednictwem można także odbyć wirtualny spacer po wystawie „100 lat służby cywilnej w Polsce”, która do końca lutego eksponowana jest na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie.


100-lecie Służby CywilnejList Wojewody Małopolskiego z okazji 100-lecia sluzby cywilnejWO 100-lecie Służby Cywilnej
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj