Wsparcie żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej
2021-12-22

„Jesteśmy mieszkańcami Małopolski. Różnią nas wiek, nasze historie i rozmaite pasje. Na co dzień wykonujemy różne zawody, ale łączy nas jedno – wiara w te same wartości. Chcemy żyć w bezpiecznym kraju” – piszą o sobie. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia nie wszyscy spędzą z najbliższymi. Kiedy my będziemy łamać się opłatkiem z rodziną, oni będą strzec granic naszego państwa. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wspiera działania Żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, bo o nich mowa, i dziękuje za przykładną służbę.

– Służba naszej Ojczyźnie to najwyższy wyraz patriotyzmu. Niestety, służba nie wybiera. Wielu małopolskich Terytorialsów musiało opuścić swoje rodziny, by bronić granicy państwa. Chcę podkreślić, że nie jesteście sami. Codziennie jesteśmy Wam wdzięczni za to, czego dokonujecie. Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą Wam błogosławieństwo Boże – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Terytorialsów z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej stacjonujących przy granicy polsko-białoruskiej odwiedził ich dowódca. Pułkownik Marcin Siudziński przekazał żołnierzom paczki od wojewody Łukasza Kmity oraz kartki i wypieki przygotowane przez licealistów ze szkoły w Izdebniku. W spotkaniu uczestniczyli też żołnierze wojsk liniowych.

Źródło zdjęć: 11 MBOT

_MG_4895_MG_4900_MG_4949_MG_4919_MG_4942_MG_4936_MG_4933_MG_4946_MG_4950
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj