Wojewoda małopolski Łukasz Kmita w Radiu Kraków
2021-12-23

Obecna sytuacja epidemiczna, dodatkowe środki na obwodnice oraz Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych były tematami porannej rozmowy w Radiu Kraków. Gościem redaktora Jacka Bańki był wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Jeśli spełni się czarny scenariusz dotyczący połączenia czwartej i piątej fali, wszystkie osoby potrzebujące muszą dostać pomoc. Dzisiejsze dane zakażeń są bardziej optymistyczne (…). Sytuacja się stabilizuje na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że w Święta też będzie stabilnie – mówił wojewoda Łukasz Kmita, apelując o spędzenie nadchodzącego czasu w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.

– Apeluję do każdego, żeby niezależnie od tego, czy będzie na sylwestra w Zakopanem, na prywatce czy w sali balowej, żeby zachować ostrożność (…) Od nas zależy, jak przeżyjemy Boże Narodzenie. Dzisiaj zrobiłem sobie sam prezent na Święta. Szczepię się trzecią dawką – powiedział wojewoda.

Jak zaznaczył, okres Bożego Narodzenia to czas wzmożonej pracy medyków. Wojewoda podziękował pracownikom medycznym za zaangażowanie w walkę z pandemią.

Wojewoda Łukasz Kmita mówił także o 4,5 mld zł rządowego wsparcia małopolskich obwodnic (pisaliśmy o tym TUTAJ) oraz o uruchomieniu komunikacji lokalnej w wielu samorządach.

– Rozwijamy „fundusz autobusowy”. Powstanie 216 linii o długości prawie 8 tys. km. To walka z wykluczeniem komunikacyjnym. Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje obietnic. To dobry rok dla Małopolski, jeśli chodzi o inwestycje – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Cała rozmowa dostępna na stronie Radia Kraków 

20210827 WO w Radiu Kraków
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj