Powstanie 4 Batalion Piechoty Górskiej
2021-12-21

W miejscowości Wojnarowa w gminie Korzenna już niedługo zostanie utworzony 4 Batalion Piechoty Górskiej. Stacjonować tam będzie blisko 800 żołnierzy. Dziś podpisano list intencyjny o współpracy między Ministerstwem Obrony Narodowej, Wojewodą Małopolskim, Województwem Małopolskim, Powiatem Nowosądeckim, Gminą Korzenna oraz Gminą Grybów.

W wydarzeniu uczestniczyli: małopolscy parlamentarzyści: posłowie Barbara Bartuś, Patryk Wicher, Jan Duda, Wiesław Janczyk, Arkadiusz Mularczyk, senator Wiktor Durlak, I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak, marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka, reprezentujący ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka dyrektor Departamentu Infrastruktury MON dr Marcin Mazuryk, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wójt gminy Korzenna Leszek Skowron oraz wójt gminy Grybów Jacek Migacz.

Strony zobowiązały się do podjęcia wszelkich starań umożliwiających jak najszybsze powstanie nowoczesnego kompleksu, który będzie miejscem stacjonowania 4 Batalionu Piechoty Górskiej.

- To ważny dzień dla Sądecczyzny, to ważny dzień dla całej Małopolski. Dlatego to nasze wspólne życzenie, aby jednostka w Wojnarowej powstała jak najszybciej. Dołożymy wszelkich starań, aby tak właśnie się stało. Korzystając z okazji, dziękuję żołnierzom za przykładną współpracę w walce z epidemią koronawirusa i ze skutkami żywiołów, które w tym roku nawiedziły Małopolskę. Dziękuję za nieocenioną pomoc i zaangażowanie. Sądecczyzna mogła się mocno przekonać, że na Wojsku Polskim można polegać jak na Zawiszy – mówi wicewojewoda Józef Leśniak.

20211221 WOT 20211221 WOT 20211221 WOT 20211221 WOT
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj