„Z potrzeby serca. Kombatantom na święta”
2021-12-17

- Chcemy, by Kombatanci wiedzieli, że o nich pamiętamy i ogromnym szacunkiem darzymy ich postawę oraz życiowe wybory. I właśnie teraz szczególnie, w okresie przedświątecznym, pragniemy to wyrazić, przekazując paczki. To symboliczne gesty pamięci i wsparcia. Z potrzeby serca. Bo pamięć jest zobowiązaniem. Dziękuję Stowarzyszeniu Odra-Niemen za kolejną inicjatywę, która pokazuje, jak należy rozumieć tę zasadę. Dziękuję też za niezwykle ważną umiejętność jednoczenia wielu podmiotów wokół wspólnej idei – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

„Z potrzeby serca. Kombatantom na święta” to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Odra-Niemen – Oddział Małopolski ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej przy udziale Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Partnerem akcji jest wojewoda małopolski Łukasz Kmita, 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej i Służba Więzienna.

W weekend 18-19 grudnia do 170 kombatantów mieszkających w Małopolsce (100 osób) i na Mazowszu (70 osób) dostarczone zostaną paczki żywnościowe, środki ochrony osobistej i wigilijne posiłki.

- Ze względu na trwającą i rozwijającą się pandemię koronawirusa tym bardziej czujemy się w obowiązku otoczyć opieką i wsparciem naszych Kombatantów. Jednak z uwagi na sytuację, aby nie narażać Kombatantów na możliwość zakażenia, nie planujemy zorganizowania dla nich wspólnego spotkania świąteczno-wigilijnego. Paczki zawierać będą m.in.: słodycze, kawę i herbatę, wędliny, konserwy, makarony, mąkę, cukier, bakalie, owoce, opłatek, życzenia świąteczne, świecę. Zostaną one rozwiezione po domach Kombatantów przez wolontariuszy – mówi Tomasz Konturek, który z ramienia małopolskiego oddziału Stowarzyszenie Odra-Niemen koordynuje akcję w województwie małopolskim.
 


Z potrzeby serca. Kombatantom na święta
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj