Wojewoda małopolski Łukasz Kmita z wizytą w gminie Mucharz
2021-11-19

Budowa chodnika, remizy, rozbudowa i modernizacja dróg czy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, a także zakup nowego samochodu dla OSP. Dla mieszkańców każdej gminy właśnie takie inwestycje są istotne, bo realnie wpływają na ich codzienne funkcjonowanie i poczucie bezpieczeństwa. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita odwiedził dziś gminę Mucharz, gdzie dzięki rządowemu wsparcia takie inwestycje są lub będą realizowane.

Inwestycje lokalne, czyli ważne dla Mieszkańców
I tak, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Mucharz otrzymała 3 321 132 złotych na realizację zadań, wśród których są:

  • budowa chodnika wraz z kanalizacją deszczową Mucharz –Skawce „Borowina”,
  • budowa remizy dla jednostki OSP w miejscowości Koziniec,
  • rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Świnnej Porębie „Pustki-Kiziówka”,
  • przebudowa drogi gminnej w miejscowości Mucharz.

Polski Ład: bezpieczeństwo i rozwój
Niemal 7,5 miliona złotych trafi do gminy Mucharz w ramach I naboru do Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład. Środki zostaną wykorzystane na rozbudowę i modernizację infrastruktury drogowej wokół Jeziora Mucharskiego. Zadanie realizowane dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Mucharz będzie miało również realny wpływ na rozwój turystyki pieszo-rowerowej w regionie.

Wsparcie dla samorządu
- Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafiło do gminy Mucharz ponad 3 miliony złotych. Kilka tygodni temu został rozstrzygnięty I nabór do Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, z którego Mucharz otrzyma prawie 7,5 miliona złotych na rozbudowę i modernizację infrastruktury drogowej wokół Jeziora Mucharskiego. Łącznie – tylko z tych dwóch programów – to niemal 11 milionów złotych rządowego wsparcia, a miałem też przyjemność zobaczyć dziś choćby prace przy remoncie drogi gminnej w Mucharzu, na który gmina otrzymała prawie 854 tys. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wszystko z myślą o Mieszkańcach tego regionu oraz o wsparciu wspólnot lokalnych i samorządu – zaznacza wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Nowy wóz dla OSP
W połowie października 2021 r. do druhów z OSP w Mucharzu trafił nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Kosztował ponad 800 tysięcy złotych, a dofinansowanie pochodziło m.in. z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, a także Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Bezpieczeństwo to jeden z priorytetów rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Od kilku lat doposażamy druhów ochotników, przekazując fundusze m.in. z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na zakup nowych samochód bojowych oraz nowego sprzętu. Dziękuję Wam, drodzy druhowie, za to, że z narażeniem zdrowia i życia pomagacie Mieszkańcom – w imię dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. To niezwykle ciężka i wymagająca służba – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

20211119 Mucharz_ 20211119 Mucharz_ 20211119 Mucharz_ 20211119 Mucharz_ 20211119 Mucharz_ 20211119 Mucharz_ 20211119 Mucharz_ 20211119 Mucharz_ 20211119 Mucharz_ 20211119 Mucharz_
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj