Zasłużeni dla Kultury
2021-11-12

Wystawy, konkursy plastyczne i poetyckie, koncerty, warsztaty plastyczne i fotograficzne czy spotkania autorskie… Wielość działań i pomysłów, a nade wszystko otwartość na lokalnych artystów i ich potrzeby oraz dbałość o stałe poszerzanie oferty dla odwiedzających. To właśnie cechuje Galerię Sztuki Współczesnej – Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu. Dziś za swój wkład w rozwój kultury instytucja ta została szczególnie uhonorowana. Odznaczony został także jej dyrektor.

Wiceprezes Rady Ministrów i minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński nadał Galerii odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, zaś dyrektorowi Stanisławowi Stachowi Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Odznaczenia przekazał wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Odznaka „Zasłużony dla Kultury Polskiej" to zaś forma doceniania zasług w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Galeria Sztuki Współczesnej – Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu jest miejscem niezwykle ważnym dla Mieszkańców naszego regionu, mocno wspierającym osoby utalentowane ze środowiska artystycznego Olkusza i regionu. Choćby teraz odbywają się tu XXI Olkuskie Zaduszki Jazzowe – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Dziękuję Panu Dyrektorowi Stanisławowi Stachowi oraz wszystkim pracownikom Galerii za to, że są Państwo ambasadorami sztuki. Za to, że z takim zaangażowaniem i pasją realizują Państwo kolejne projekty. Za to wreszcie, że dzięki Wam w przestrzeni Galerii toczy się ten niezwykły dialog pomiędzy artystami a wszystkimi odwiedzającymi Galerię. Są Państwo najlepszymi opiekunami dzieł i innych przedsięwzięć artystycznych, które tutaj znajdują dla siebie przystań. Jeszcze raz dziękuję za Państwa pracę i wkład w rozwój polskiej kultury i ziemi olkuskiej. Jak kiedyś powiedział Jan Paweł II, „historia sztuki nie jest tylko historią dzieł, ale również ludzi”. Dziękuję za to, dbają Państwo o to, aby w Galerii zapisała się historia naszego regionu – dodaje wojewoda Łukasz Kmita.

Galeria Sztuki Współczesnej – Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu jest niekomercyjną samorządową instytucją kultury. Od 2001 roku funkcjonowała jako filia Małopolskiego Biura Wystaw Artystycznych z siedzibą w Nowym Sączu. Od
1 stycznia 2010 roku została wspólną instytucją kultury Gminy Olkusz i powiatu olkuskiego. Wśród przedsięwzięć organizowanych przez Galerię można wymienić m.in. Międzynarodowy Plener Malarski „Srebrne Miasto Olkusz”, Ogólnopolski Konkurs im. K. Ratonia, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kolaż-Asamblaż” czy choćby przywołane przez wojewodę Olkuskie Zaduszki Jazzowe.

Więcej o ofercie Galerii Sztuki Współczesnej – Biura Wystaw Artystycznych w Olkuszu: https://bwaolkusz.com/

20211112 Olkusz odznaczenia 20211112 Olkusz odznaczenia 20211112 Olkusz odznaczenia 20211112 Olkusz odznaczenia 20211112 Olkusz odznaczenia 20211112 Olkusz odznaczenia 20211112 Olkusz odznaczenia 20211112 Olkusz odznaczenia 20211112 Olkusz odznaczenia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj