Wielopoziomowa edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży to podstawowy cel Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP. Nową placówkę na edukacyjnej i kulturalnej mapie Krakowa zwiedził dzisiaj wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
– Wystawa Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP to pełne atrakcji miejsce nie tylko dla pasjonatów świata finansów i numizmatyki. To ogromne źródło wiedzy o historii polskiego pieniądza i zadaniach centralnego banku państwa, ale także ciekawe doświadczenie. Jestem przekonany, że Małopolanie i turyści odwiedzający nasze województwo będą pod wrażeniem tego miejsca – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Wśród uczestników zwiedzania trzech modułów tematycznych wystawy NBP obecni byli również dyrektorzy szkół i nauczyciele. Przedstawiciele małopolskiego grona pedagogicznego dowiedzieli się m.in., w jaki sposób pozyskać środki na dofinansowanie własnych projektów ekonomicznych.
– Rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego wspiera rozwijanie szkolnej infrastruktury. Takie programy jak np. Polski Ład jest tego praktycznym przykładem. Przypominam, że jeszcze dwa tygodnie trwa nabór wniosków o wsparcie finansowe w ramach Laboratoriów Przyszłości – mówi wojewoda Łukasz Kmita.
Program Laboratoria Przyszłości realizuje postulat „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Na zakup nowoczesnego sprzętu dla szkół Rząd przeznaczył 1 mld zł. Więcej informacji na stronie gov.pl https://www.gov.pl/web/laboratoria
– Rządowe programy rozwijania szkolnej infrastruktury, kompetencji uczniów i nauczycieli, wyposażenia szkół, przedszkoli i bibliotek, a także tworzenie warunków ułatwiających edukację to także Aktywna Tablica i Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. W ich ramach do Małopolski w 2021 roku trafiło łącznie niemal 10 mln zł – dodaje wojewoda Łukasz Kmita.