Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ
2021-10-22

Znamy już laureatów konkursu zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! IV edycja. #ŚpiewamyBohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II. Kapituła po burzliwych obradach z 317 zgłoszeń wyłoniła 15 laureatów oraz 6 wyróżnień, w tym wyróżnienie za najlepszy teledysk. Wybór był bardzo trudny! Małopolscy uczniowie po raz kolejny dowiedli, że są nie tylko utalentowani, ale także niezwykle wrażliwi i świadomi, czym jest prawdziwy patriotyzm.

Młodzi artyści – soliści oraz zespoły, rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII.

- Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przygotowanie pięknych występów, a więc rodzicom, nauczycielom, opiekunom, dyrektorom szkół i wszystkim podmiotom biorącym udział w konkursie. Przede wszystkim chcę podziękować i pogratulować wszystkim dzieciom, które w tak wyjątkowy sposób pokazały, że warto świętować odzyskanie niepodległości poprzez pieśni patriotyczne – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Lista laureatów konkursu zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! IV edycja (lista)

Zapraszamy na facebookowy profil Kopalni Soli „Wieliczka”: fb.com/kopalniawieliczka na którym od 22 października będą publikowane najlepsze utwory tegorocznego konkursu. Posłuchajcie, obejrzyjcie i zagłosujcie! Wskażcie swoich faworytów!

Na wszystkich laureatów konkursu czekają cenne nagrody oraz dyplomy.

Do tradycji konkursu „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej” należy podziemny koncert galowy w Kopalni Soli „Wieliczka”, który odbędzie się 28 października 2021 r.

Raz jeszcze dziękujemy za ogromne zaangażowanie, za wszystkie nadesłane zgłoszenia, a przede wszystkim za piękne postawy świadczące o przywiązaniu do Ojczyzny.

Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ IV edycja! #ŚpiewamyBohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II” to wspólne przedsięwzięcie Wojewody Małopolskiego, Kopalni Soli „Wieliczka” S.A, Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o., Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka przy współudziale Małopolskiego Kuratora Oświaty, Agencji Mienia Wojskowego oraz Akademii Muzycznej w Krakowie.

20211021 Kapituła konkursu 20211021 Kapituła konkursu
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj