Medal dla krakowskiego środowiska medycznego za walkę z pandemią
2021-10-21

Ostatnie miesiące stawiały przed nami wyzwania, z którymi nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Chociaż przeciwnik jest niewidzialny, skutki jego oddziaływania są zauważalne niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Koronawirus nie powiedział ostatniego słowa. Walka z pandemią trwa. Na pierwszym froncie stoją medycy, którzy na co dzień opiekują się pacjentami.

Za walkę z pandemią wyróżniono dzisiaj całe krakowskie środowisko medyczne. Medal św. Krzysztofa – w imieniu wszystkich uhonorowanych – odebrał prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja.

Podczas uroczystości, która odbyła się w Muzeum Krakowa, obecny był wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Gratuluję tego wyróżnienia. Dziękuję za tak trudny ostatni okres. Codziennie realizują Państwo niełatwą misję, teraz dodatkowo w pandemicznych warunkach. Dziękuję za Państwa wierność zasadzie, że dobro pacjentów jest wartością najwyższą. Dziękuję za Wasz trud i poświęcenie. I za to, czego sam doświadczałem na każdym etapie walki z pandemią: dobrą i konstruktywną współpracę oraz życzliwość. Powtórzę słowa, które usłyszałem niedawno, a które mocno utkwiły mi w pamięci: pandemia przeminie, dobro zostanie. Niech to dobro trwa jak najdłużej – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Medal św. Krzysztofa to podziękowanie za zaangażowanie i uznanie dla osób wspierających Muzeum Krakowa. Wyróżnienie przyznawane jest za pomoc merytoryczną, naukową, finansową czy kultywowanie i promowanie wielowiekowych tradycji i obyczajów. Medalem w IX i X edycji uhonorowano również: przewodniczącą Związku Krakowian w Izraelu Lili Haber, Radę i Zarząd Dzielnicy VI Bronowice oraz dyrektora wydawnictwa Universitas dr. Andrzeja Nowakowskiego.

20211021 Medale w Krzysztoforach20211021 Medale w Krzysztoforach20211021 Medale w Krzysztoforach20211021 Medale w Krzysztoforach20211021 Medale w Krzysztoforach20211021 Medale w Krzysztoforach20211021 Medale w Krzysztoforach20211021 Medale w Krzysztoforach20211021 Medale w Krzysztoforach
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj