Z wizytą w powiatach: brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim
2021-09-20

Uszew, Szczucin, Zakliczyn i Strzelce Małe co łączy te cztery miejscowości? Wszystkie w poniedziałek odwiedził II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Pierwszym punktem wizyty była miejscowość Uszew, gdzie uroczyście zainaugurowano działanie nowego budynku wielofunkcyjnego. Będzie się w nim mieściło przedszkole, biblioteka oraz świetlica. To ważne miejsce dla lokalnej społeczności. Tym większa radość z jego uruchomienia. Podczas dzisiejszej inauguracji wyraziły ją chociażby przedszkolaki, które przygotowały na tę okoliczność specjalne wystąpienie.

Następnie w ratuszu w Zakliczynie wspólnie z parlamentarzystami ziemi tarnowskiej, wicewojewoda uczestniczył w spotkaniu inicjującym realizację inwestycji budynku wielorodzinnego. 30 mieszkań, które powstaną w Paleśnicy, zostanie wybudowanych w ramach Funduszu Dopłat BGK oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koszt inwestycji to 6 500 000 zł i zostanie zrealizowany w stu procentach ze środków rządowych. W nowym budynku znajdą się mieszkania dla rodzin, a także o nieco mniejszym metrażu, dla seniorów.

Wspólnie z poseł na Sejm RP Józefą Szczurek-Żelazko oraz burmistrzem Zakliczyna Dawidem Chrobakiem, wicewojewoda Ryszard Pagacz wizytował także prace na osuwisku w Paleśnicy.

- Rząd premiera Mateusza Morawieckiego wspiera lokalne samorządy w inwestycjach niezwykle potrzebnych dla mieszkańców. 2 800 000 zł rządowych środków przeznaczono właśnie na walkę z osuwiskiem w Paleśnicy. Cieszy mnie fakt, że prace postępują – mówi II wicewojewoda.

Kolejne miejsce, które odwiedził wicewojewoda to Strzelce Małe, gdzie oddano właśnie do użytku żłobek i przedszkole integracyjne. To tutaj najmłodsi mieszkańcy gminy Szczurowa będą zdobywać kolejne umiejętności i przygotowywać się do dalszej nauki. Spotkanie było o tyle szczególne, że właśnie w tym dniu przedszkolaki obchodzili swoje święto.

Ostatnim punktem wizyty był Szczucin. Wicewojewoda wziął udział w uroczystości poświęcenia pomieszczeń Poradni Specjalistycznej i Telefonu Zaufania „ARKA”.

- Jestem bardzo zadowolony z wizyt, które dziś odbyłem. Cieszę się na nowo otwarte miejsca, które bez wątpienia będą służyły mieszkańcom małopolski. Bardzo dziękuję wszystkim samorządowcom oraz organizatorom za zaproszenie na te wydarzenia – mówi Ryszard Pagacz.


wizyta_IIWWO_powiat_brzeski_dabrowski_tarnowski5wizyta_IIWWO_powiat_brzeski_dabrowski_tarnowski6wizyta_IIWWO_powiat_brzeski_dabrowski_tarnowski10wizyta_IIWWO_powiat_brzeski_dabrowski_tarnowski11wizyta_IIWWO_powiat_brzeski_dabrowski_tarnowski13wizyta_IIWWO_powiat_brzeski_dabrowski_tarnowski14wizyta_IIWWO_powiat_brzeski_dabrowski_tarnowski12wizyta_IIWWO_powiat_brzeski_dabrowski_tarnowski7wizyta_IIWWO_powiat_brzeski_dabrowski_tarnowski2wizyta_IIWWO_powiat_brzeski_dabrowski_tarnowski3wizyta_IIWWO_powiat_brzeski_dabrowski_tarnowski8wizyta_IIWWO_powiat_brzeski_dabrowski_tarnowski9wizyta_IIWWO_powiat_brzeski_dabrowski_tarnowskiwizyta_IIWWO_powiat_brzeski_dabrowski_tarnowski4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj