Rusza kolejna edycja konkursu zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! #Śpiewamy Bohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II
2021-09-08

Zapraszamy do kolejnej, IV edycji cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu patriotycznego zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! W tym roku śpiewamy naszym Bohaterom narodowym, bez których nie byłoby niepodległości - Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

- Zachęcam uczniów z małopolskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! To już czwarta edycja konkursu, który popularyzuje postawy patriotyczne wśród dzieci i młodzieży. Młodzi Małopolanie po raz kolejny będą mogli zaprezentować swoje zdolności wokalne szerokiej widowni – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Organizatorami Konkursu są wojewoda małopolski Łukasz Kmita wraz z prezesem zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Pawłem Nowakiem, prezesem zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o. Michałem Roehlichem, małopolskim kuratorem oświaty Barbarą Nowak oraz dyrektorem Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka Janem Godłowskim.

Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez poznanie i wykonanie utworów patriotycznych mających na celu wspólne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i nawiązujących do bohaterów narodowych i ważnych wydarzeń historycznych.

Do udziału w konkursie zapraszamy solistów oraz zespoły liczące do 5 osób. Zadanie konkursowe polega na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki lub pieśni w ciekawej aranżacji. To okazja, by rozwinąć talent, a także lepiej poznać tradycje polskiej pieśni patriotycznej, zainspirować się nią, poszerzyć znajomość historii i kultury polskiej.

Zgłoszenia uczestników konkursu mogą dokonać szkoły podstawowe oraz podmioty działające w społecznościach lokalnych typu: domy kultury, chóry parafialne, ogniska muzyczne.

Termin nadsyłania projektów: 3.10.2021 r. wyłącznie drogą elektroniczną na adres emailowy: zaspiewajityniepodleglej@muw.pl, przesyłanie za pośrednictwem strony do wysyłki dużych plików, np. www.wetransfer.com lub za pomocą konta w chmurze (Dropbox, Onedrive, dysk Google).

Prezentacja laureatów Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas Koncertu Finałowego w dniu 28 października 2021 r., w Kopalni Soli „Wieliczka”.

W przypadku wprowadzenia zakazu dotyczącego organizacji zgromadzeń i imprez na mocy przepisów szczegółowych Koncert Finałowy nie odbędzie się, a nagrody zostaną przekazane laureatom.

Informacje o konkursie można uzyskać w Biurze Wojewody, tel. 12 39 21 119, 12 39 21 111, e-mail: zaspiewajityniepodleglej@malopolska.uw.gov.pl oraz w Dziale Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej Kopalni Soli „Wieliczka” S.A., tel. 12 278 75 42.

Regulamin konkursu wraz z wszystkimi załącznikami dla zgłaszających znajduje się w linku: https://muw.pl/index.aspx?page=spiewaj

zaspiewaj_2021-01
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj