100 lat służby Ochotniczej Straży Pożarnej w Łabowej
2021-08-29

Łabowa obchodzi dziś Gminny Dzień Strażaka i zarazem jubileusz 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej. W uroczystościach wziął udział I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

Obchody rozpoczęła msza święta w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łabowej. Po mszy odbył się uroczysty apel na lokalnym boisku szkolnym.
– Drodzy Druhowie, od tak wielu już lat niesiecie pomoc Mieszkańcom Łabowej. Nie pozostajecie obojętni wobec tych, którzy potrzebują wsparcia, których dotknął żywioł, których doświadczył los. Zawsze można na Was liczyć. Bez żadnego zawahania spieszycie na ratunek. Jestem przekonany, że Wasze szlachetne postawy spotykają się z wdzięcznością i szacunkiem, na które zasługujecie. To pokazuje, jak bardzo jesteście potrzebni – podkreśla I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

W czasie apelu pożegnano dotychczasowy sztandar reprezentujący jednostkę OSP oraz nadano i poświęcono nowy sztandar wraz z nowym proporcem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

– Od tego momentu Ochotnicza Straż Pożarna w Łabowej zyskuje godną oznakę jedności i tożsamości. Niech ten wspaniały symbol będzie przez Was szanowany i z dumą prezentowany podczas oficjalnych uroczystości. Raz jeszcze serdecznie gratuluję wyjątkowego Jubileuszu. Życzę wszelkiej pomyślności i dalszego, równie owocnego rozwoju jednostki! – mówił I wicewojewoda Józef Leśniak.
Ceremonię zwieńczyło wręczenie odznaczeń zasłużonym druhom z gminy Łabowa. Uroczystościom towarzyszył koncert Orkiestry Dętej OSP w Roczynach.

IMG_20210829_142033IMG_20210829_141441
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj