„Bliżej polityki” z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą
2021-08-30

- Widać u naszych samorządowców poczucie odpowiedzialności w sprawie szczepień i chęć współpracy. Pieniądze rządowe, które każdy z samorządowców otrzymuje, dają możliwość organizacji pikniku, pewnej formy aktywności społecznej. Tak było m.in. podczas dożynek w Sułoszowej, gdzie był zlokalizowany punkt szczepień – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita w programie „Bliżej polityki” w TVP3 Kraków.

Rozmowa z przedstawicielem rządu w terenie rozpoczęła się od tematu przygotowań do rozpoczęcia roku szkolnego i powrotu do stacjonarnego nauczania.

- Po województwie małopolskim widzę mnóstwo pracy pani kurator oraz dyrektorów szkół. W tym tygodniu wizytowałem kilka placówek szkolnych w Małopolsce. Rozmawiałem z dyrektorami i widzę, że wszyscy chcą tego powrotu uczniów do szkolnych murów. Oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, a w razie pojawienia się koronawirusa, czego niestety nie możemy wykluczyć, będzie to skutkowało powrotem do modelu, który znamy z czasów pandemii –
mówił wojewoda, podkreślając, że szczepienia są jedyną drogą do powrotu do normalności.

W rozmowie poruszono również temat akcji szczepień przy parafiach.

- Do połowy września będziemy kontynuować akcje szczepień przy parafiach. Widzimy po statystykach, że tam, gdzie proboszczowie zachęcali do szczepień, Małopolanie byli do tego chętni. W naszym województwie zrobiliśmy wszystko, aby szczepienia były na wyciągnięcie ręki i aby ten przekaz był sprofilowany – zaznaczył wojewoda Łukasz Kmita.

W dalszej części rozmowy przedstawiciel rządu w terenie mówił m.in. o przygotowaniu Krakowa do Europejskich Igrzysk oraz podziękował rolnikom za ich zaangażowanie i codzienną pracę, podkreślając, jak szczególny jest wymiar uroczystości dożynkowych.

Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy.


20210830_bliżej polityki220210830_bliżej polityki20210830_bliżej polityki3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj