Szczepimy się w weekend
2021-08-23

21 i 22 sierpnia odbyła się kolejna odsłona weekendowej akcji szczepień. Łącznie w 28 punktach preparat przeciwko COVID-19 przyjęło blisko 1400 Małopolan i turystów.

– Pandemia odebrała nam już zbyt wiele. Aby ją zatrzymać, konieczne są szczepienia. Wraz z jednostkami samorządu terytorialnego, a także parafiami organizujemy weekendowe akcje szczepień. Cały czas walczymy o każdego zaszczepionego. Gdyby nie dostępność weekendowych szczepień, te osoby, które skorzystały z takich punktów plenerowych, pewnie swoje szczepienie odkładałyby jeszcze „na później”. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w sobotę i w niedzielę zaszczepiliśmy łącznie 1393 osoby – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Z zainicjowanej przez wojewodę Łukasza Kmitę akcji „Szczepimy się na barce” skorzystały 132 osoby. Po przyjęciu jednodawkowego preparatu Johnson&Johnson otrzymały one voucher uprawniający do bezpłatnego rejsu statkiem po Wiśle.

Drugim miejscem pod względem największej liczby wykonanych szczepień był Małopolski Festiwal Smaku w Miechowie, gdzie wykonano 101 szczepień. Natomiast w 5 punktach uruchomionych na ten weekend w Krakowie łącznie zaszczepiło się 406 osób.

Popularnością cieszyły się szczepienia przy parafiach. Tym razem w ramach akcji „Niedziela szczepień” zaszczepiło się łącznie 516 osób. Tylko obok kościoła w Kamienicy w powiecie limanowskim podano 80 szczepionek.

– Nasze działania pokazują, że ze szczepień można skorzystać niemal wszędzie i, co najważniejsze, w sposób bezpieczny. Organizujemy punkty szczepień przy okazji pikników rodzinnych, meczów w ramach akcji „Dwunasty zawodnik”, dożynek, koncertów... Wszystko po to, aby szczepionki były dostępne niemal na wyciągniecie ręki. Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym w weekendowe akcje, a niezdecydowanych zachęcam do przyjścia w kolejny weekend i zobaczenia, jak łatwo jest spełnić swój obowiązek wobec innych – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dzięki weekendowym akcjom szczepień – od początku ich realizacji – w naszym województwie zostało zaszczepionych 18 327 osób.

Łącznie w Małopolsce podano już 3 051 031 dawek szczepionek.

Szczepimy się w weekend 21-22 sierpnia 2021 20210823 szczepimysięnabarce 20210823 szczepimysięnabarce 20210823 szczepimysięnabarce
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj