Święto plonów w gminie Rzepiennik Strzyżewski
2021-08-08

- Dziękuję całej społeczności Olszyn i Panu Wójtowi Markowi Karasiowi za wspólne świętowanie! Nad pięknym dożynkowym wieńcem Mieszkańcy pracowali ponad tydzień. Widać, że lokalna społeczność włożyła w jego przygotowanie swoje serce. Piękne regionalne stroje i sołecka orkiestra dodała uroku całej uroczystości – mówi wojewoda Łukasz Kmita o dożynkach w Olszynach.

Zgodnie ze zwyczajem, święto rozpoczęło się od wspólnej mszy świętej w kościele parafialnym. Nie zabrakło oczywiście prezentacji dożynkowych wieńców. Całość wydarzenia uświetniła swoim występem orkiestra oraz kwartet akordeonowy.

- Polska wieś może liczyć na wsparcie rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Już teraz modernizowane są drogi, sieć kanalizacyjna i wodociągowa, a OSP otrzymuje nowe samochody. Modernizowana infrastruktura komunalna podnosi komfort życia Mieszkańców. Polski Ład to kolejna szansa na skok cywilizacyjny w naszych miastach i wioskach – podkreśla wojewoda Łukasz Kmita.


Olszyny_dożynki5Olszyny_dożynki1Olszyny_dożynki3Olszyny_dożynki7Olszyny_dożynki8Olszyny_dożynkiOlszyny_dożynki4Olszyny_dożynki2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj