Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej!
2021-07-30

Pod hasłem Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej będą odbywały się tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego. Ministerstwo Obrony Narodowej poprzez 30 festynów organizowanych w całym kraju chce pokazać profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

W Małopolsce piknik odbędzie się w niedzielę 15. sierpnia w Biskupicach.

Podczas pikników będzie można zapoznać się ze sprzętem, którym dysponują żołnierze Wojska Polskiego, a także porozmawiać z żołnierzami na temat służby wojskowej. Ma być to również zachęta dla tych, którzy zastanawiają się nad swoją przyszłością zawodową.

- Serdecznie zapraszam na piknik wojskowy do Biskupic wpisujący się w obchody Święta Wojska Polskiego. To bardzo ważna inicjatywa. Musimy pamiętać o naszych bohaterach, którzy walczyli za naszą wolność. Pikniki oprócz roli edukacyjnej, pełnią funkcję zachęcającą do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego, które może być przyszłością dla wielu niezdecydowanych co do swojej ścieżki zawodowej – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Od lipca, co weekend w innym mieście działa objazdowe Wojskowe Kino Plenerowe. Można bezpłatnie obejrzeć najlepsze polskie filmy wojenne, z ostatnich 10 lat.

Od lipca do listopada malowane są murale w ramach konkursu „Mur, ale historia Wojska Polskiego”. Muralom towarzyszą lokalne akcje w przestrzeni otwartej np. wystawy militariów, „żywe lekcje historii”, pokazy grup rekonstrukcyjnych, koncerty.

Tegoroczne obchody będą rozciągnięte w czasie i przestrzeni, także dlatego, by w związku z malejącym, ale ciągle istniejącym zagrożeniem pandemicznym, nie gromadzić tłumów.

Więcej informacji.


Zostań żołnierzem RP
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj