Awanse i odznaczenia dla Policjantów
2021-07-30

W krakowskim Oddziale Prewencji Policji w Krakowie odbyła się dziś uroczystość wręczenia awansów i odznaczeń policjantom garnizonu małopolskiego. W uroczystości wziął udział przedstawiciel rządu w terenie - wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Serdecznie chcę pogratulować odznaczonym dziś funkcjonariuszom policji. Wasza służba to niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, ale także pilnowanie tego, aby Polacy mogli czuć się bezpiecznie i niewątpliwie tak jest. Dziękuję Państwu za Wasze zaangażowanie w czasie trwającej wciąż pandemii Covid-19. To był i przecież dalej jest wielki test dla wszystkich służb i całego społeczeństwa. Jeszcze raz dziękuję za Wasze poświęcenie i życzę dalszych sukcesów - mówi wojewoda.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku komendantowi wojewódzkiemu Policji w Krakowie nadinsp. Michałowi Ledzionowi przez dowódcę uroczystości podinsp. Rafała Kanię. W dzisiejszym wydarzeniu uczestniczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Oddziału Prewencji Policji w Krakowie i komisariatów specjalistycznych (Komisariatów: Wodnego i Autostradowego w Krakowie).

25 funkcjonariuszy otrzymało medale i odznaczenia nadane postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wręczono także akty mianowania na wyższe stopnie. Otrzymało je łącznie 50 osób.


Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków Uroczystości_OPP_KRaków
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj