Żurada: rozpoczną się prace nad skrzyżowaniem
2021-07-15

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita wydał decyzję o przebudowie/rozbudowie skrzyżowania w miejscowości Żurada w powiecie olkuskim. Inwestorem inwestycji jest Zarząd Województwa Małopolskiego.

– To kolejna inwestycja na terenie powiatu olkuskiego. To ważne, aby Małopolska, jako region turystyczny, ale i ośrodek do mieszkania milionów ludzi, rozwijała się jak najszybciej. Stąd sprawne wydawanie decyzji przez pracowników Urzędu Wojewódzkiego. Gratuluję wszystkim zaangażowanym w realizację tej inwestycji i życzę szybkiego zakończenia prac – mówi Łukasz Kmita.

Celem inwestycji jest rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 791 z drogą powiatową nr 1079K w miejscowości Żurada. Inwestycja obejmuje wyposażenie skrzyżowania w urządzenia obsługi pieszych czyli chodnik, przejście dla pieszych. Powstanie również zatoka autobusowa oraz dostosowane zostaną promienie skrętne do obowiązujących przepisów.

Projekt zapewni również poprawę widoczności w rejonie skrzyżowania dzięki przewidzeniu korekty niwelety drogi głównej. W obecnym stanie posiada nienormatywny łuk pionowy ograniczający widoczność.

Inwestycji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności.

20210715  Żurada 20210715  Żurada 20210715  Żurada
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj