Zawsze na posterunku
2021-07-15

Z udziałem wojewody małopolskiego Łukasza Kmity oraz komendanta wojewódzkiego Policji nadinspektora Michała Ledziona w Komendzie Wojewódzkiej w Krakowie odbyła się narada kadry kierowniczej, która była okazją do podsumowania działań małopolskiej Policji w pierwszym półroczu 2021 roku.

- Dzisiejsze spotkanie jest okazją do złożenia na ręce Pana Komendanta podziękowań dla wszystkich funkcjonariuszy pełniących służbę w małopolskiej Policji. Wasza ciężka praca i zaangażowanie jest dostrzegane przez Małopolan. W pierwszych miesiącach 2021 roku musieliśmy się zmagać z kolejną falą zachorowań na COVID-19 w Małopolsce. Działania małopolskich funkcjonariuszy, niejednokrotnie nieszablonowe wychodzące poza ramy codziennej służby, zasługują na szczególne uznanie – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Moim priorytetem niezmiennie pozostaje bezpieczeństwo Małopolan – zarówno na drogach jak i w ich bezpośrednim otoczeniu. Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego co roku przeznacza znaczne środki na inwestycje w polskiej Policji. Nowe komisariaty i komendy powstające m.in. w Wadowicach, Kluczach, Szczawnicy, Uściu Gorlickim, Wojniczu, Krakowie, Zatorze poprawiły lub niebawem poprawią warunki pracy funkcjonariuszy. Dzięki temu ich praca jest bardziej efektywna i przynosi wymierne efekty. Małopolska jest bezpieczna! – zaznacza wojewoda Łukasz Kmita.

Podczas odprawy, która odbyła się w trybie zdalnym, komendant wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor Michał Ledzion przedstawił działania garnizonu małopolskiego, a także zaprezentował inicjatywy realizowane przez poszczególne piony Policji.

20210715 Narada Policji 20210715 Narada Policji
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj